Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę zapgrejdować kompa, bo po tylu latach wiernej pracy mu się po prostu należy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co powiecie a takim wyborze podzespołów?
Dysk GoodRam Iridium Pro 240GB
RAM Kingston Hyperx 8Gb Ddr4 - dwie kości
Karta graficzna Sapphire Radeon RX 470 4GB

To wszystko miałoby być wsadzone do już posiadanej do płyty głównej GIGABYTE 870A-UD3 z procesorem AMD Athlon II x4 630. System Win7.

Będzie grać czy coś się gryzie?

#komputery #ssd #kartygraficzne #pytanie #informatyka
  • 21
Jaki budżet i do czego ten komp? Na purepc.pl chyba co miesiąc są gotowe zestawy w określonej kwocie. Na overclock.pl chyba też widziałem wątek z sensownymi zestawami. A tutaj płyta nie obsłuży Ci ramu i nie masz zasilacza
@jurny_juhas: dłuższy czas nie obserwowałem rynku więc przyznaję że wybierając patrzyłem co jest akurat popularne :P Kwestia czy kupując powyższe nie przepłacę albo nie kupię czegoś co zaraz będzie przestarzałe.
@TomdeX: procka też pewnie kiedyś zmienię więc chyba jednak pozostanę przy tej 470, nawet jeśli nie pracowałaby teraz w pełni. Jestem z tych co to nie lubią za częstych zmian ;)
Jak się ma teraz różnica między Radeonem a Gforcem? Da się powiedzieć że któryś jest lepszy?
@wilczywilk: Póki co RX 470 w swojej cenie jest dobrym rozwiązaniem, jeśli nie lubisz zmieniać to tym bardziej przystań na radeon, bo masz Mantle, lepsze wsparcie przy DX12, przy droższym RX 480 to już można zastanawiać się za 1060. Przy tym procku nie wykorzystasz na 100% RX 470, także w droższe modele tym bardziej nie ma co się pchać.