Wpis z mikrobloga

Zgłupiałam.
Wywołałam w LR RAWa do JPG. Zapisałam. Otwieram w Irfanie i otwieram w PS. Widzę, że zdjęcia różnią się od siebie zafarbem [w LR i PS są bardziej czerwone, w Irfanie bardziej wpadają w cyjan]. Otwieram zdjęcie w PS, robię screena, wrzucam go w Irfana, kadruję, tak żeby ze screena zostało samo zdjęcie i zapisuję. Otwieram wykadrowanego screena w PSie - jest jeszcze bardziej czerwony niż zdjęcie, z którego screen został zrobiony, niż cokolwiek innego.
Jasno to opisałam? Nie ogarniam.

A tak na poważnie, to miałam zadawać inne pytanie - wiem, że to profile kolorystyczne, ale kompletnie ich nie ogarniam. Zdjęcia wyświetlają mi się inaczej w Irfanie, a inaczej w LR i PS, za to nigdy nie zmieniałam żadnych profili kolorystycznych, a nie zawsze ten problem występował [formatu nigdy nie było, zmiany sprzętu również]. Jak to zmienić? Bo mi się WB tak sypie na zdjęciach, że płaczę jak oglądam (,)

pozwolę sobie zawołać @HulajDuszaToLipa bo Ciebie najbardziej widać pod tagiem w sumie..

#fotografia #photoshop #adobe #lightroom #irfanview #obrobkazdjec #grafika #grafikakomputerowa przepraszam za nadużycie tagów, bo w sumie to nie wiem czy dobre ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 7
@gastxxx: ( ͡° ʖ̯ ͡°) ja w ogóle nawet nie wiem czy mam dobrze skalibrowany monitor, czy nie jest za ciemny i czy w czerwień nie wpada, ale nie mam gdzie ocenić swoich zdjęć, bo inne monitory, z którymi mam do czynienia są tak jasne, że oczy wypalają..