Wpis z mikrobloga

Miraski pomuszcie, bo #1111aliexpress zbliża się, a ja nadal nie wiem na jaki telefon chcę polować. Ogólnie to celuję w kwotę do 1000 zł i raczej Xiaomi (no chyba że coś innego przypasi parametrami i wyglądem), ale może być też mniej.
Z takich popularniejszych to myślałem nad Redmi Note 3 Pro, ale może warto dołożyć do czego lepszego, a dodatkowo teraz powychodziły jakieś nowe i może z nich coś wartego jest uwagi.
Myślałem też nad Redmi Pro ale ten Mediatek w nim mnie jakoś zniechęca.
Dodatkowo, gdzie najlepiej kupić żeby mieć pewną gwarancję i ewentualnie jakiś sposób na zmniejszenie szans na VAT lub całkowite go wyeliminowanie ( ͜͡ʖ ͡€)
Co począć? (,)
Z góry dzięki za odpowiedzi (:
#aliexpress #xiaomi #gearbest #banggood
  • 23
@Fakie: no tego większego to raczej bym nie chciał, te 5,5" to maks wydaje mi się. No i nie wiem czy chcę pakować się w telefon bez jacka, zwłaszcza że muzyki z telefonu sporo słucham. Ale dzięki w każdym razie za propozycję ;)
Aha, czyli tutaj trzeba wybrać opcje Seller's Shipping Method za 20$. Tylko, że pisze Estimated Delivery Time 27-48 dni a na tej stronie co podesłałeś chwalą się, że to są bardzo szybkie wysyłki ponad 50% doręczeń w 9-12 dni
@Sarg Nie wiem jak jest z gwarancją, bo nigdy u Goldway'a nie korzystałem. Za dopłatą 5-25$ (zależy od telefonu) można wykupić roczną gwarancję w PL. Jeśli telefon zepsuje się z przyczyn niezależnych od użytkownika, zostanie on zamieniony na nowy bez naprawiania.
@Dawid7600: no u Goldiego przy Mi5 gwarancja kosztuje $20 prawie. A jak z gwarą w Ibuygou? Bo wiem że u nich jest jakieś ubezpieczenie od VATu w wysokości 5% wartości zamówienia.
@Sarg Gwarancja realizowana w MiCenter we Wrocławiu. Wydaje mi się, że lepsza niż taka z Aliexpress. Za ubezpieczenie od VATu płaci się też tam jakąś kwotę. Jeśli chcesz mieć dobrą gwarancję bez względu na cenę, to bierz z Ibuygou.
@Dawid7600: może nie bez względu na cenę, ale jednak wolałbym mieć trochę dłuższą niż okres ochronny na Ali :D
A w sumie różnica nie jest taka duża bo u Goldiego kosztuje $276 (+$11,11 za DHLa) a w IBG $279 (+$13,95 za to ubezpieczenie od VATu).