Wpis z mikrobloga

Dzień Dobry Mirki,

W poniedziałek wyjeżdżam na #emigracja do #niemcy na pół roku i chciałbym załatwić tam sobie numer niemiecki "na kartę". W ofercie chodzi mi o jak najbardziej opłacalną taryfę internetu mobilnego - mam dual sim w telefonie i jak coś to mogę znieść używanie polskiego numeru ale opłaty za internet jednak są za duże (,). Czy któryś z Mirków mógłby mi doradzić czyj starter sobie zakupić? I pytanie się rodzi gdzie zakupić taki starter (wiem że w niemczech obowiązuje rejstrowanie numerów i byłoby dobrze żebym przy zakupie od razu mógł zarejstrować ten numer, bo przez jakiś czas nie będę miał internetu w mieszkaniu i nie zrobię tego online). Co do wielkości pakietu to chyba bym się minimum w 1 gb miesięcznie zaopatrywał. #pytanie #pomocy
  • 5
@spokojnie_to_ja Aldi - > sklep? Bo chodzi mi też o ofertę konkretnego operatora. No właśnie wolałbym to zrobić z żywą osobą bo mój niemiecki jest słaby :l wiem że można takie coś zrobić w Media Marktcie ale to musiałbym zrobić sobie wycieczkę do Berlina.
@Fenol w Aldi przy kasie..O ile pamiętam płacisz 12 euro i masz 10 euro na koncie.
W media markt to tam mają ofertę w abonamencie.
Patrz tu rejestruje sie kartę
https://www.alditalk.de/simcard/register

Nie może cię ktoś w Polsce zarejestrować? Przetlumacz sobie teraz i wypełni wszystkie pola a potem tylko wyślesz numer telefonu i numer rejestracyjny karty do Polski a ta osoba w Polsce cię zarejestruj.I po paru godzinach masz kartę odblokowana
@spokojnie_to_ja: Z tym media markt wiem że można bo kolega co jest na miejscu już tak robił - tyle że on wziął pierwszy z brzegu starter i mu zarejstrowali... a są jeszcze jakieś inne opłacalne startery poza Aldi Talk? Głupia sprawa ale możliwe się że po drodze nie natknę się na żaden z tym sklepów :|