Wpis z mikrobloga

@Meara: nie pierwszy raz widzę, że masz w zwyczaju obrażać innych w komentarzach i wyzywać. Po pierwsze uspokój się, a po drugie oczywiście masz rację.
Ale! Egzamin na prawo jazdy to nie pieprzona matura i interpretacja wiersza "co autor miał na myśli". Czemu pytanie jest głupie? Bo jest doprecyzowane o pewne informacje w stylu " Czy od zmierzchu do świtu coś tam coś tam...". Równie dobrze mogli zapytać czy szczególną ostrożność
@Ev78: Trochę bez sensu ta strona/program, bo na państwowym nie masz takiej formy odpowiadania, a nawet jeśli zrobić by to inaczej, to na tyle testów ile zrobiłem nie miałem żadnego gdzie decydowałem który jedzie kierowca, a który 1 lub 2 pieszy.
@Ev78: Faktycznie, zwracam honor - po lewej stronie kompletnie nie widać, że jest tam laska. Na szczęście teorię mam już za sobą - 74/74 zdane 12 października w Łodzi na Smutnej ;)
@Pawloo: ja też;), za pierwszym podejściem zdałam, a słyszałam że niektórzy i po 8 razy zdają.. a to pytanie jest jednym z około 50 absurdalnych jakie natknęłam się w czasie nauki, później wrzucę jeszcze przynajmniej dwie "perełki" ;), a to pytanie pokazywałam zarówno mojemu instruktorowi i znajomemu egzaminatorowi, oboje twierdzą że pierwszy raz stykają się z czymś tak debilnym.
@niehumanitarny_humanista dla normalnych ludzi ten ekstra test z przepisów byłby formalnością, w innych krajach to standard że odświeża się prawko. Jeśli mam do wyboru "ograniczenie" oraz masę januszostwa na drodze, które nie wie do czego są kontrapasy czy jak się jeździ na suwak, to zdecydowanie wolę raz na jakiś czas zdać ten test.
@Paladin_Woodrugh Skoro nie wiesz, to może faktycznie powinieneś zdawać jeszcze raz. Jazda na suwak nie ma nic wspólnego z aktualnymi pytaniami. Pytania dotyczą przytoczonej tu szczególnej uwagi i tego kiedy akurat jest ten moment kiedy trzeba ją aktywować, bo ktoś tak sobie właśnie wymyślił, poza tym odległości ustawienia znaków od przejazdów kolejowych itp., teoretycznego opatrywania ran z wystającym prętem i masy innego absurdalnego gówna. A #!$%@? raz na 2 lata 10 czy
@nini nie nie koleżanko
ZAWSZE to musisz zachować ostrożność
SZCZEGÓLNĄ ostrożność zachowujesz w sytuacjach trudnych, np dojazd do skrzyżowania, przejazd przy przejściu dla pieszych, włączanie się do ruchu itp
@nini: szczególna ostrożnośc to pojęcie ustawowe i wprost z kodeksu drogowego wynika kiedy masz zachować szczególną ostrożność. poza tymi sytuacjami masz po prostu zachować ostrożność.

nawet weź to sobie na logikę- jakbyś miała mieć ZAWSZE zachowaną szczególną ostrożność, to co to za szczególna ostrożność, skoro jest wymagana zawsze?