Wpis z mikrobloga

Tak jak pisałem wcześniej grałem Polską, a teraz zacząłem Austriakami. I udało mi się przeprowadzić dwie reformy, ale ogólnie to latam jak poj*bany wypowiadając wojny wewnątrz Rzeszy krajom, które zagarnęły innym krajom ziemię, najgorzej żę często nie dostaję za do żadnych punktów IA - nie rozumiem tego. No i jak tak co chwilę walczę to nie mam czasu na realizowanie mojej polityki własnej, choć udało mi się już wziąć udział w 2 wojnach przeciwko Wenecji i anektować jednego wasala wewnątrz HRE. Ale cały czas mam wysokie war exhaustion bo bez przerwy się z kimś napier**lam. Jak zobaczyłem, że Francuzi, moi sojusznicy atakują Savoy odpuściłem - wszyscy straszą BBB, a ja nie jestem jeszcze szczególnie mocny, więc mam Autorytet 0%, ale bagiety wciąż mnie wspierają. Moi sojusznicy... tylko dzięki nim jestem w stanie utrzymać to szalone tempo wojowania (a i tak się nie wyrabiam z Casus Belli bo znikają!), a do tego grona należy: Trier, Palatynat, Brandenburg, Modena, Urbino, Baden anektowałem, Francja, Czechy, Węgry (a Ci dranie na pewien czas zerwali sojusz).
Mam Dyplomację i Innowacje, moja armia opiera się na masakrycznie dużych ilościach najemników bo jestem do tyłu 20k z manpowerem.

Z sukcesów - ciśniemy ostro Austrię, zerwaliśmy wasalność Urbino od Aragonu i przejęliśmy ją dla siebie.
#eu4 #strategie #paradoxinteractive
Tanzanit - Tak jak pisałem wcześniej grałem Polską, a teraz zacząłem Austriakami. I u...

źródło: comment_uxc078ZE2VzLPVZIlIFq02p2JkKjhxq0.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
Z sukcesów to jeszcze oderwałem Szwajcarii jedną prowincję, Franche Comte też wziąłem. I teraz mam już prawie bezpośrednie połączenie między swoimi ziemiami macierzystymi a tymi bardziej na zachodzie (ziemie Badenu, Franche-Comte i to co tam się ma na początku). Niestety Burgundian Inheritance mi nie wyskoczyło.
  • Odpowiedz
@Tanzanit: Ja poszedłem w ekspansję. Węgrów pod PU, później podbijałem Polskę i Ottomanów. I dodawałem ziemię aż do 50 IA. W HRE ciągle ktoś się tłucze więc jest bardzo ciężko utrzymać pozytywne IA.
W jaką grasz wersję że jako Austria masz Francję za sojusznika?
  • Odpowiedz