Wpis z mikrobloga

@Axim: no to napewno oplaci im sie montownie z chin przenosic. myslisz ze dlaczego niemca oplaca sie siedziec w strefie euro, skoro marka niemiecka by byla pewnie za 6zl?
@qusqui21: jak dolar skoczy, to i montownie tańsze będą, a niemcy dzięki wspólnocie, mają tanią siłę roboczą, gdyż maja duży deficyt osobowy, w krajach poskomunistycznych w latach 70-80 był boom przyrostu naturalnego i standardem były rodziny wielodzietne, podczas gdy w krajach zachodnich wręcz odwrotnie. I w taki właśnie oto sposób, najlepszym surowcem eksportowym bloku wschodniego , jest sila robocza, nie ma innego powodu, dla którego europa zachodnia otworzyła dla nas granice,
Pamiętam jakby to było dzisiaj, kupiłem lapka za 300$, który w Polsce kosztował ze 2500 zł xD


@lililililil: ja kupiłem lapka za jakis 1000$, high-end model, znajomy był akurat w USA. w sumie pracuję na nim do dzisiaj, więc demon to to już nie jest. Ale wtedy robil furorę, laptop za około 3 tysiace, jak pojawił sie do kupienia w PL to był za prawie 10 tysięcy. HP pavilion dv7, żaden