Wpis z mikrobloga

Niby spokojnie na marszu a skandal już miedzynarodowy.
Ambasada Ukrainy przygotowuje note w której domagać sie bedzie niezwłocznej reakcji na haniebny czyn jak nazwano spalenie ukraińskiej flagi przez uczestników Marszu Niepodległości.

Oczywiście część czytajacych to oburzy bardziej niż samo spalenie, ale przypominam, że to standardowe działanie. Oto co zrobił polski ambasador po zdeptaniu biało czerwonej flagi przez angielskich kiboli:

„Ambasador RP w Londynie wysłał listy protestacyjne do właściwych instytucji brytyjskich ws. znieważenia Flagi RP przez angielskich kibiców” – czytamy na oficjalnym profilu placówki na Twitterze.


Podobnie było z tym transparentem obrażającym Litwinów na meczu Lecha. Najpierw wywieszaja a potem zdziwieni, że ministerstwo musi sypać głowę popiołem.

#ukraina #marszniepodleglosci #neuropa
  • 42
@HrabiaTruposz: Pełnej kontroli nad tym kto przychodzi nigdy nie beda miec, ale organizator powinien przez głosniki uczulic na tego typu rzeczy. Może też wydać łagodzące sytuacje oświadczenie już po fakcie. Można to napisać w oględny sposób bez przepraszania. Jeżeli milczy to znaczy, że po cichu identyfikuje sie z czynem, albo mu on nie przeszkadza.
@szurszur: No niestety, ten cały wodzirej który przemawiał do tłumów był bardziej zajęty nakręcaniem przedstawicieli radykalnych i pojazdami po lewicy niż tłumaczeniu zgromadzonym, jak godnie prezentować swoją miłość do ojczyzny. Ech, marzy mi się taki prawdziwie neutralny marsz, bez politykierów, frakcji ideologicznych i niepotrzebnych negatywnych emocji. Tylko ludzie, pozytywna atmosfera i morze biało-czerwonych flag. Albo coś takiego jak w tych mniejszych miastach, jakieś parady, pikniki, muzykanci, gdzie można zabrać dziecko i
@szurszur: napisałeś, cytuję: " (...)i zaprasza neofaszystów z innych krajów" czyli na MN2016 byli polscy neofaszyści i zagraniczni, tak?

Dalej piszesz, że: "(...)wcale sie nie swietuje jej odzyskania, ale demonstruje nacjonalistyczne poglady" - widzę, że masz nadnaturalne zdolności i doskonale wiesz po co uczestnicy Marszu biorą w nim udział. Winszuję.
@Ray_Zero: Nie wiem jak wyczytałes w tym zdaniu to co sugerujesz.

widzę, że masz nadnaturalne zdolności i doskonale wiesz po co uczestnicy Marszu biorą w nim udział. Winszuję.


@Ray_Zero: Nie trzeba tu zdolnosci. Wystarczy obserwowac jaki hasła sa głoszone podczas imprezy.
Przeraza też ilośc nienawisci do Polaków widoczna na marszu. To właśnie środowiska narodowe przodują w antypolskości i realizowaniu interesów obcych państw.
@szurszur:

To właśnie środowiska narodowe przodują w antypolskości i realizowaniu interesów obcych państw.

Aha, ok. Nie wiedziałem, że wznoszenie haseł typu "Bóg, Honor, Ojczyzna" albo "Nie tęczowa, nie laicka, tylko Polska katolicka" tudzież noszenie biało-czerwonych flag jest czymś, co można nazwać zachowaniem antypolskim i realizowaniem interesów obcych państw, ale ok, ja jestem neofaszystą, łysym skinem, który nie robi nic innego tylko chodzi i #!$%@? niewinnych lewaczków...

Dobrze, że na marszach organizowanych
@Ray_Zero: Wymyslasz sobie jakies przesadzone tezy, bo nie krytykowałem biało czerwonych barw. Widziałem przemówienia paru narodowych oficjeli i tam obecna była nienawisc. Realizowanie obcych interesów to hasła majace wymiar polityczne czesto uderzajace w Polske w myśl wrogich nam państw. Przykładowo antyNATOowskie wrzutki Młodzieży Wszechpolskiej. To w najlepszym wypadku ociera się o zdrade własnego kraju a najbardziej korzystne jest dla wrogich nam państw.
Co do konkurencyjnych marszów dzień 11 listopada to już