Wpis z mikrobloga

Mirki, znacie może jakieś poradniki do Gwinta? Na razie kompletnie sobie nie radzę i nie wiem, które karty warto grać w określonej talii, a które nie. Dostałem klucz niedawno, bardzo mnie zaciekawiła ta gra i nie chcę się zniechęcać na samym początku.
#gwint
  • 5
@Minho: Tak naprawdę to wszystko jest proste. Opiszę parę prostych wskazówek, a reszta przyjdzie z graniem. Jak sam potem zauważysz pewne zależności to będziesz mógł sobie sam ulepszać talie czy konstruować bardzo specyficzne zagrywki.

Z tego co możesz skleić z podstawowych talii:

Potwory - dwie taktyki:
1. wykorzystujesz to, że losowa karta potworów przechodzi do następnej rundy. Co to oznacza? Jak najwięcej mocnych kart - Ignoruj wszystkie, które nie mają/nie mogą
@Minho: od siebie dodam że szczególnie jak napisałam w przypadku talii potworów i skellige nie bój się przegrywać i oddawać pola w pierwszej rundzie - obie talie siebie wzmacniają wraz z postępem gry i tego, że przeciwnik w pierwszych turach wyrzuci najmocniejsze karty by potem zostać z niczym
@Minho: Skoro kompletnie sobie nie radzisz, to zapomnij o tym, zeby grac kilkoma taliami. Graj sobie kilka dni jedna talia, bo inaczej nie poznasz mechaniki gry. Na poczatku musisz ogarnac swoja talie - jej plusy i minusy, a pozniej powoli poznawac talie pozostale. Nie musisz nimi grac, ale zebys wiedzial czego sie spodziewac po innych taliach.