Wpis z mikrobloga

Zakładałem niedawno działalność gospodarczą. Podałem email i telefon (opcjonalne), jakby urząd miał jakieś wąty to wolę wiedzieć wcześniej.

Następnego dnia na ten (nowy) numer telefonu zaczęli wydzwaniać z ofertami kredytów i "spotkań w Sheratonie". A dziś przyszły do mnie 3 listy od 3 różnych firm o skrótach uderzająco podobnych do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (państwowej instytucji w której rejestracja jest obowiązkowa i darmowa). Pisemka napisane w stylu urzędowym, z wezwaniem do zapłaty do jutra, bo inaczej mnie wykreślą. Kwoty 200, 148 i 295 zł.

Niniejszym chciałbym przekazać panu/pani urzędniczce, która sprzedaje dane osobiste na boku: "#!$%@? ci w dupę", podobnie cwaniakom próbującym żerować na nieuważnych przedsiębiorcach (jakby przysłali jeden list może bym się i nabrał).

Ku przestrodze, te firmy podszywające się pod państwową instytucję to:

Centralna Ewidencja o Działalności Gospodarczej
Centralna Ewidencja Firm i Działalności Gospodarczych
Centralny Rejestr Działalności Gospodarczych i Firm

#firma #dzialalnoscgospodarcza #polska #cwaniactwo #oszustwo #mojkrajtakipiekny #ekonomia
  • 11
@TwigTechnology: ale przecież w tych pismach od cwaniaków nie ma nic niezgodnego z prawdą ani prawem, zwykle uzasadniają swoją prośbę o wpłatę powołując się na przepisy stwierdzające, że ich firma może po prostu istnieć i oferują wpis do jakiegoś rejestru