Wpis z mikrobloga

- ... no i w tym laptopie to padł dysk, da pan radę go wymienić?
- oczywiście, że dam
- to super... wychodziłem z kolejki i naprawdę lekko uderzyłem torbą z laptopem o drzwi - teraz dysk stuka
- przykro mi, przywrócimy laptopa do sprawności
- super, proszę tylko przy okazji odzyskać wszystkie dane z tego dysku
- "tylko" i "przy okazji"? Pan wie, że to tak nie działa? To osobna sprawa, której w dodatku się nie podejmiemy - musi się Pan skontaktować z firmą, która zajmuje się odzyskiem danych, najlepiej tylko tym. Może kosztować w porywach do 3.000zł (albo więcej)
- PAN ŻARTUJE?!
- Nie, mówię poważnie
- Mi znajomy mówił, że to wystarczy przełożyć talerze!
- Po czymś takim będzie to kosztowało kilkanaście tysięcy
- Uff, dobrze, że najważniejsze dane i pracę dla firmy miałem na pulpicie, to chyba dacie radę zgrać
- ...

źródło

#heheszki #informatyka #humorinformatykow #komputery #takbylo
  • 51
od macOS Sierra wszystkie rzeczy z biurka i dokumentów automatycznie ładują w chmurze, więc jakby był sprzęt od Apple nic nie trzeba by było zgrywać ;-)
@Marcinowy: Ciekawi mnie dlaczego ludzie uważają że odzyskanie danych jest jak to ująłeś "tylko" a wymiana dysku jest czymś co ich przerasta dlatego oddają komputer do serwisu.

Z drugiej strony skoro dysk stuka po uderzeniu to wnioskuje że komputer "jeszcze działa" więc dd by załatwiło sprawę, i można by doliczyć to klientowi do rachunku po prostu. No chyba że dysk nie działa całkowicie to wtedy mogą być schody.


@bi-tek: jak
Pobierz lent - > @Marcinowy: Ciekawi mnie dlaczego ludzie uważają że odzyskanie danych jest j...
źródło: comment_kmr2EZikYsFAyTEVTOgIZZhL1RZyMYFJ.jpg
@Marcinowy: Nie no. Tyle to ja wiem. Chodzi mi bardziej o kosztorys takiej operacji. Skad te kilkanascie tysiecy?


@Hank_Stinson: bo do tego jest potrzebne między innymi całkowicie sterylne pomieszczenie, bo otwierając dysk nie może tam wpaść nawet drobinka kurzu, bo od razu te talerze się porysują.
@Hank_Stinson jak kolega napisał dodatkowo musisz zdjąć głowice zeby przełożyć dysk jeden lub kilka a do tego tez potrzebne specjalne narzedzie fajne taka łapa do kazdej serii dyskow praktycznie inne głowica na wyłączonym dysku zaparkowana jest nad talerzem na wysokosci ilus tam mikrometrow reka tego nie zrobisz kiedys szukałem chyba na łotwie produkuja koszt chyba 2-3 k a to kawalek wycietego stopu metalu dodatkowo zeby operacja byla ok musisz przeniesc wsad z
@lent: Trzeba też mieć drugi identyczny dysk, oprogramowanie kosztuje i technik poświęca nad tym dużo czasu aby zrobić wszystko dokładnie. No i know-how najwiecej kosztuje.

@OldFuckinPyroRex: to by miał x procent dysku skopiowane. Zawsze lepsze to niż nic. Nieprawdaż ?

Odemnie jeszcze dodam że jest pewna firma zwie się kroll ontrack i zajmuje się właśnie odzyskiwaniem danych i informatyką śledczą (np dla policji) potrafia zdziałać cuda i chyba nie ma
@lent: @cysiekw: No ok. Tylko babka prosiła o coś zupełnie innego. Chciała mieć dane które miała na prawdopodobne zniszczonym dysku. A autor tekstu nie dość że chamsko wykorzystuje niewiedze klienta to jeszcze straszy kwotami z kosmosu. Wystarczyłoby włączyć lapka i sprawdzić czy działa, zgrać dane jak będzie możliwość, jak nie to nie i dziękuję. Godzina roboty max. Ale jak widać lepiej wymyślić kwotę, która nie ma żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości