Wpis z mikrobloga

Na wrześniowej cebuli zakupiłem za centa uchwyt magnetyczny do telefonu. Mogę śmiało polecić. W końcu bez problemu można montować telefon w uchwycie jedną ręką.
Zakupiłem u tego majfrienda: https://www.aliexpress.com/item/Best-Price-Car-Mount-Holder-Magnetic-Air-Vent-Cradle-Grip-Magic-Mobile-Phone-Universal/32698012861.html

W zestawie były dwie blaszki, mniejsza okrągła i większa prostokątna. Blaszkę można przykleić do telefonu, włożyć pod obudowę lub pod etui. Ja przykleiłem sobie na wewnętrzną ściankę etui. Jakby kogoś interesowało, to case jest plastikowy, powleczony jakimś tworzywem imitującym skórkę. Grubość tylej ścianki to 1-1,5 mm. Uchwyt łapie bez problemu i nie puszcza telefonu nawet gdy samochodem trzęsie.
Uchwyt montowany jest w kratce nawiewu przy pomocy zacisków powleczonych gumą. Dobrze trzyma, nie wypada przy zdejmowaniu telefonu z uchwytu. Mam też drugi uchwyt do kratki, ale telefon jest montowany do takiej szczęki na sprężynie, no i tam jest lipa, bo nie dość, że telefon trzeba wkładać obiema rękami, to jeszcze przy wkładaniu/wyjmowaniu zawsze trzeba regulować na zacisku w kratce, bo albo wypada, albo się przekręca na boki. A przy tym magnetycznym wszytko siedzi na swoim miejscu :)
Więcej fotek w komentarzu.

#itemyzchin #aliexpress
grabtom_ - Na wrześniowej cebuli zakupiłem za centa uchwyt magnetyczny do telefonu. M...

źródło: comment_bYF9VTxSSYBWbpDlEUAw3C5cYKKNIUvy.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
Zawsze się zastanawiałem czy tak silny magnes nie wpływa negatywnie na telefon (kości pamięci, kartę sim itp itd). Nie zauważyłeś niczego niepokojącego ?
  • Odpowiedz
@Kry00: Nie zauważyłem niczego negatywnego. Używałem do rozmów i do nawigacji. Wszystko było ok. To jest jakiś magnes neodymowy i nie wpływa negatywnie na elektronikę w telefonie.
  • Odpowiedz
@grabtom_: Neodymowy wiec teoretycznie gorszy bo mocniejszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc teoretycznie jeszcze gorzej powinien wpływać na elektronikę. Ale teoria teorią.
  • Odpowiedz
@Kry00: ale neodymy wytwarzają chyba inne pole magnetyczne niż magnesy ferrytowe. Nie znam się dokładnie na tym, trzeba zapytać jakiegoś fizyka. Przeznaczenie tych uchwytów jest właśnie do trzymania urządzeń elektronicznych, więc nie sądzę żeby miały na nie zły wpływ.
  • Odpowiedz
ale neodymy wytwarzają chyba inne pole magnetyczne niż magnesy ferrytowe.


@grabtom_: Takie samo.
@Kry00: @revoolution: Nie wpływa ani na baterię ani na kości pamięci. Przypominam że pamięci magnetycznej nie używa się w telefonach, a miedź się nie magnesuje.
  • Odpowiedz
@AliPaczka: przy włączonym kompasie przykładałem uchwyt w różne miejsca telefonu, z przodu, z tyłu po bokach. Wskazanie zaumutu i współrzędnych geograficznych się nie zmienia. Chyba, że masz na myśli wpływ na czujnik w dłuższym okresie.
  • Odpowiedz
@grabtom_: też kupiłem cos podobnego na tej cebuli. Tylko niechiałem do kratki, tylko przyklejane do deski i niestety jestem bardzo rozczarowany. Magnes slabiutki, jak wloze blaszke pod case to niedosc ze go nei utrzymuje, to jeszcze
"zjezdza" na sam dol az sie o cos oprze od spodu...
  • Odpowiedz
@dindon1234: teraz sprawdziłem. Po zdjęciu etui był taki ślad po blaszce, ale po przetarciu wilgotną szmatką nie ma śladu. Na wszelki wypadek można po krawędziach blaszki nakleić taśmę klejącą.
  • Odpowiedz