Wpis z mikrobloga

tak w ramach #ciekawostki to kiedy rozmawiałem z Irańczykami o tym co się dzieje w naszym kraju, to największe zdziwienie pojawiało się kiedy mówiłem im, że na pewnym portalu ze śmiesznymi obrazkami jest grupa ludzi którzy interesują się wojną na Bliskim Wschodzie i prowadzą codzienne relacje z działań wojennych, a w dodatku są najbardziej rzetelnym źródłem informacji na ten temat.

tak więc mireczki spod tagów: #syria #irak #bliskiwschod, przekazuję Wam że macie dużą dozę szacunku z #iran
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 30
@adrian__: Ci "Irańczycy" to Persowie, Turkmeni, Azerowie, Kurdowie, Gilanie, Mazandaranie czy może Beludżowie? Jak wszystkie kraje bliskiego wschodu Iran jest ofiarą brytyjskiej doktryny divide et impera (dziel i rządź). To mozaika etniczna wykrojona tak aby nie powstawały państwa jednolite etnicznie/religijnie - co umożliwiało napuszczanie jednych na drugich. Persowie w Iranie to niewiele ponad 50% populacji. Czyli są jeszcze bardziej w dupie niż my przed 2 WS gdy Polacy w 2 RP
To mozaika etniczna wykrojona tak aby nie powstawały państwa jednolite etnicznie/religijnie - co umożliwiało napuszczanie jednych na drugich.


@ToNieOn: Iran od zawsze był wieloetniczny. Nazywanie Iranu Persją było dużym nieporozumieniem (ci cholerni Grecy xd), tam Iran od zawsze był Iranem, zresztą sami Persowie o to proszą. Jeśli ktoś myśli, że nawoływanie do porzucenia islamu i przejście na zoroastryzm lub nazywanie Iranu Persją jest dla ich dobra to się myli. Dane z
@adrian__: gadasz z Irańczykami - nie wstyd Ci ? - może spytaj się dlaczego tak nienawidzą kobiet, dlaczego każą im chodzić w czarnych grubych płachtach po środku pustyni - a wiadomo czemu bo islam to religia przegrywów bez dziewczyn którzy muszą się wyżyć swoim mizoginizmem - precz z Islamizacją Europy !!!
@innych: a byłaś tam, czy to tylko takie stereotypowe #!$%@?? Ja sam byłem mocno zaskoczony, kiedy niezamężna dziewczyna ok. 30 lat, pracująca w IT w Teheranie powiedziała mi, że chodzenie w "płachcie", jest jej wyborem i tak czuje się bardziej komfortowo. Nie był to żaden nakaz rodziców, bo jej młodsza siostra ubierała się "luźniej". Irańczycy nie mają problemu z kobietami, za to ajatollahowie już tak.
@adrian__: lepiej skup się na
@Abu_Hajar_ibn_Zbigniew: na księżycu nie byłam ale wiem że jest mniejsza grawitacja - jak? - widziałam zdjęcia, oglądałam filmy i czytałam artykuły - to że jakaś tam idiotka mówi że to jest jej wybór itp. - to po pierwsze w to nie wierzę może bała się mówić że ją wykapujesz albo co - ale jeśli nawet to mówiła szczerze - miała po prostu przeprany mózg - często ofiary kiedy są prześladowane zaczynają