Wpis z mikrobloga

Proszę wszystkich zainteresowanych #polityka ( #neuropa , #4konserwy) o pomoc. Nie ukrywam swoich sympatii, jednak liczę na pomoc i merytoryczną dyskusję. Opracowuję aplikację pomagającą w #wybory, która po odpowiedzi na 10 pytań, podpowie która partia jest w jakim stopniu zgodna z naszymi przekonaniami. Chciałbym Was na razie prosić o dopracowanie listy pytań - chciałbym aby była naprawdę obiektywna, nie sugerująca odpowiedzi. Na razie myślę o czymś takim, proszę uwagi czy jakoś te pytania zmienić, czy może dodać inne a któreś usunąć.

Czy jesteś za przyznawaniem dużych zasiłków przez rząd?
Czy Polska powinna mocniej angażować się we wzmacnianie naszych relacji z UE?
Czy powinniśmy wzmacniać swoją prezencję w ramach sojuszu NATO?
Czy jesteś za większą niezależnością Państwa od Kościoła?
Czy jesteś za progresywną skalą podatkową?
Czy niezależność władzy od mediów i sądów jest ważna?
Czy jesteś za centralizacją władzy w przeciwieństwie do rozproszenia?
Czy jesteś za depenalizacją posiadania narkotyków miękkich?
Czy jesteś za odsunięciem od władzy tych co byli u niej w ciągu ostatnich 25 lat?

Opcjonalnie...?

Czy kwestie zanieczyszczenia środowiska są dla Ciebie ważne?

Dodatkowo, jak wg. was ustawić wagi ważności tych pytań w ankiecie? Bo raczej wiadomo że kwestia narkotyków nie powinna ważyć tyle co kwestie podatkowe np....

#pytanie
  • 26
Czy niezależność władzy od mediów i sądów jest ważna?

@crontab: pytanie o TK, trójpodział władzy etc. byłoby na miejscu. To pytanie rozbiłbym na bardziej szczegółowe.
@crontab: 10 pytań to za mało by wyszło coś sensownego z tego, lepiej stworzyć większą ankietę podzieloną na sekcje ekonomiczną, społeczną, polityczną, prawną itp., i do każdej z nich poprzypisywać główne założenia każdej partii w formie pytań. Wtedy będziesz mógł zrobić porównanie pod względem tematycznym, która parta spełnia najbardziej moje oczekiwania ekonomiczne, a która społeczne.
@RobotKuchenny9000: też nad tym myślałem, nie chciałbym żeby ludzie zbyt szybko się zniechęcali, ale jeśli uważacie że lepiej zrobić np. 20 to sugerujcie pytania. Myślę jednak że mniej jest ok - aby się skupić na kluczowych kwestiach, i te pytania które nieco wynikają z innych wykluczyć.
@crontab: moim zdaniem to powinno wyglądać coś na wzór political compass, gdzie po ankiecie tak jak wspomniał @RobotKuchenny9000 podzielonej tematycznie dostaniesz wykres z wynikiem + możesz tam ulokować partie polityczne, czy wręcz indywidualnych polityków.
@k1fl0w: dzięki, spróbuję coś takiego zrobić - właśnie taki kompas tylko bardziej w podziale na partie - który w wyniku da obszar (nie punkt) który jest najbardziej trafny.