Wpis z mikrobloga

Mam w planach zakup Volvo s60 silnik 2.4 d5 diesel 163 KM rocznik 2006 (ostatni rocznik bez DPF).
Czy jest jakiś mirek użytkujący właśnie taki model z takim ślinikiem i czy odpowiedziałby na kilka pytań?
1. Cena ubezpieczenia OC (przy jakich zniżkach).
2. Koszty serwisu / awaryjność.
3. Komfort użytkowania.
4. Jak sprawuje się silnik.
5. Ogólna ocena. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Z góry dzięki za odpowiedzi

ZielonySzeregowy - Mam w planach zakup Volvo s60 silnik 2.4 d5 diesel 163 KM rocznik ...

źródło: comment_Y9rFwYinFctT813jFg6Yr5ai0miQOZzz.jpg

Pobierz
  • 19
@ZielonySzeregowy: Gościu, pacnij to padło.
Zawieszenie jest dla emerytów więc w konsekwencji końcówki drążków #!$%@?ą się jak gnój po polu. Elektryka #!$%@? się lepiej niż sasha grey. Ogólnie silnik w tej budzie to trochę muł (zwłaszcza przy tym spalaniu). Mnóstwo przygód z choinką na tablicy rozdzielczej i magicznymi wskazaniami czujników...
Przez takie modele volvo #!$%@? strzelił
@ZielonySzeregowy: Mam podobny silnik ale z DPF. Z poważniejszych awarii to zatarł mi się kompresor klimatyzacji. Musiałem wzywać lawet jak się okazało niekoniecznie bo ma osobny pasek. Druga awaria to przetarty kabel od czujnika oleju. Zaraz po zakupie musiałem też wymienić tuleje wahacza i dwumasę (ten wydatek zamortyzowała niższa cena). Ubezpieczenie 650zł z 60% zniżkami w Allianz. Koszty utrzymania nie sa drogie w porównaniu do innych samochodów. Nieraz części w ASO
@ZielonySzeregowy: ja mam 2001 rok, kupiłem z przebiegiem 250kkm i zrobiłem 100kkm przez 2 lata. W tym czasie nic mi sie nie zepsuło. Mam jeszcze Chipa na 200 koni zrobionego i auto jeździ bardzo fajnie. Ale jakoś wykonania plastików w środku jest tragiczna