Wpis z mikrobloga

@madzikkk9: troche smiecham jak czytam ze parking podziemny to garaz. Gdzie tu kanal? Wez ujeb tam cos smarem albo olejem - moze wlasnie znalazlam Ci argument do negocjacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@madzikkk9: Ceny minimalne na Bemowie za takie mieszkanie to ~ 300k. Ciężko będzie negocjować z developerem na własną rękę, bo to ich chleb powszedni i nie dadzą sobie zwykłemu Kowalskiemu uszczknąć złotówki - tym bardziej, że mieszkanie musi spełniać wymogi MDM co do metraż i ceny za m2. Co innego za pośrednictwem biura nieruchomości, gdzie robi to doradca.

Możesz zakręcić się za jakimś biurem nieruchomości, które ma umowy z developerami i
@Piotrek00 mogą nakręcać im więcej ludzi stąd możliwość opuszczenia. Takie biuro jest lepszym klientem niż pojedyncza osoba. To tak jak Biedra jest lepszym klientem dla dostawcy niż sklepik Kowalskiego
@madzikkk9: no ale jaką ma korzyść pośrednik z tego, że deweloper Ci opuścił cenę? Żadną, to jest nawet na jego niekorzyść, przecież to dla niego mniejsza prowizja. Zachęcaniem do nakręcania ludzi jest płacenie prowizji przez dewelopera i tyle. A prowizję i tak płaci dopiero jak się zdecydujesz. Biuro nie jest klientem, tylko przyprowadza klienta. Analogia do Biedry bez sensu.

Serio, jak masz iść do pośrednika i powiedzieć, że chcesz żeby Cię
@MysGG akurat dla nich nie ma to większego znaczenia. Chcę jakoś wyciągnąc komórkę za free i trochę na garażu zejść:) może się uda, dziś pierwsze negocjacje( ͜͡ʖ ͡€)
@informatyk15000k: no ale pośrednik bierzę kasę tak czy siak, co tu ma do tego oferowanie niższej ceny klientom pośrednika? Jestem pośrednikiem, przyprowadzam klienta, mieszkanie kosztuje 300k, ja mam 2% prowizji, klient się decyduje, deweloper mi płaci 6k i wszyscy są zadowoleni. W Waszej rzeczywistości deweloper mówi "Piotrek, klienci których mi przyprowadzisz płacą tylko 290k! Promocja!" I wtedy ja mam 200 zł mniejszą prowizję (teoretycznie mała różnica), a deweloper jest do tyłu
@Piotrek00: To prawda, ale właśnie dominacja Biedronki powoduje, że producenci stoją w kolejce, żeby sprzedać tam towar. A polega to teraz na tym, że Biedronka narzuca producentom warunki i staje się tylko sklepem z dodatkową prowizją za produkt i pośrednicy między producentem a klientem.
@MysGG chciałeś wiedzieć, więc tak, to co udało mi się po dzisiejszym załatwić to mieszkanie na mdm, garaż za 19tys, a komórka 500zl/m2( ͡° ͜ʖ ͡°) jest dobrze, ale chce jeszcze troszkę ugrać( ͜͡ʖ ͡€)