Wpis z mikrobloga

#gitara #gitaraelektryczna #gitarabasowa #bas #tworzeniemuzyki #produkcjamuzyki #homerecording

Wczoraj pytałem o interfejs, to dzisiaj zapytam o jakieś fajne pluginy gitarowe.

Podobno software od Line6 jest trochę do tyłu w stosunku do konkurencji...Także co opłaca się pobierać/kupić? Zależy mi przede wszystkim na cleanach, crunchach, lekkich overdrive'ach, efektach przestrzennych i modulacyjnych. Hi-gainy odpadają, nie gram metalu, nie zależy mi na nich.
  • 17
@ZasilaczKomputerowy: EQ, Limiter, kompresor i takie tam będę miał w DAW-ie, takżę chodzi głównie o efekty i wzmacnaicze. Dzięki! Amplitube wygląda zachęcająco, takżę chyba po prostu kupię to co mi potrzebne :)

Wzmaka gitarowego nie mam, basowy mam na salce prób, ale noszenie go do domu i na salkę nie wchodzi w grę, także w domu będę korzystać tylko z pluginów.

Na Kempera nie byłoby mnie stać nawet gdybym wyprzedał cały
@hokus_pokus: Kiedyś sporo bawiłem się ampmodelingiem i najlepsze rezultaty uzyskiwałem przy TSE808 + Amplitube + impulsy kolumn, chociaż nie wiem czy cleany i crunche nie były lepsze w GuitarRig. Zawsze można ściągnąć trail albo "pożyczyć" i sprawdzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hokus_pokus: Przede wszystkim - szkoda, że tak późno. Właśnie ledwo co skończyły się wyprzedaże z okazji Black Friday oraz Cyber Monday, niemal wszystko można było kupić za pół ceny albo i więcej. Chociaż widzę, że np. Native Instruments jeszcze ma aktywną promocję, poszukaj i pospiesz się, może są jeszcze inne, ale mogą zniknąć w ciągu kilku godzin.

Jeżeli chodzi o same programy, Guitar Rig 5 może być całkiem niezłą opcją. Native
i najlepsze rezultaty uzyskiwałem przy TSE808 + Amplitube + impulsy kolumn, chociaż nie wiem czy cleany i crunche nie były lepsze w GuitarRig.


@Philosohero:

Impulsy lepsze niż wbudowane we wtyczkę caby? Takiej konfiguracji nie sprawdzałem.


@ZasilaczKomputerowy:

Do pracy nad nagranym materiałem od dłuższego czasu używam symulacji TSE808, przedwzmacniacza TSEx30 (oba darmowe ze strony TSE) i potem KeFIR i paczki impulsów od faceta z youtubowego kanału bestplugins
Crunche i lekkie overdrive'y
@ZasilaczKomputerowy: i5 jakąś taką ze średniej półki. Nie wiem jak w real time, bo muszę odpalić podfarma żeby było cokolwiek słychać w słuchawkach, powiedzmy że odpalę i wyczyszczę cały chain symulacji żeby mieć czysty sygnał. I jak te impulsy go przetworzą? Ja mam Kefira wtyczkowego. Dla niego źródłem dźwięku jest to co jest w DAWie wrzucone na ścieżkę jako nagrane już audio. Da się jakoś inaczej?
@cult_of_luna: Tak. Po pierwsze musisz mieć ASIO 4ALL. W sterowniku przestawiasz w podzie wszystko na dry input albo processed (zależy czy piec będziesz emulował w podzie czy w DAWie z innych wtyczek). W DAW ustawiasz jako sterownik ASIO 4 ALL i jako urządzenie wejściowe w ASIO ustawiasz poda gx, a wyjściowe to już co tam chcesz. Wracasz do dawa, na ścieżce dajesz sobie jako fx po sygnale kefira a input dajesz
Całe studio nagraniowe w jednym urządzeniu.


@ZasilaczKomputerowy: Na studio nagraniowe to bardziej AXE-FX się nadaje. Tam faktycznie masz wpływ na cała ścieżkę sygnału, tak jak byś zapinał gitarę pod normalne graty i składał swój własny rig, zaczynając od bramki szumów a kończąc na konfiguracji kolumn, rodzaju i ustawieniu mikrofonów... na ile tylko CPU pozwoli.

W zasadzie masz wpływ na każdy detal... przed wzmacniacz pozapinasz sobie dopałki, eq, kompresory, flangery czy co