Wpis z mikrobloga

Anthony Joshua 17(17) - 0 - 0 - Eric Molina 25(19) - 0 - 3(3) A.J. - wygra w rundach 1-3 @1.72 (bet365)

Anthony Joshua
Wiek: 27 lat
Wzrost: 198 cm
Zasięg: 208 cm
Waga: ~110 kg
Najlepsi na rozkładzie: Kevin Johnson, Dillian Whyte, Charles Martin, Dominic Breazeale

Eric Molina
Wiek: 34 lata
Wzrost: 193 cm
Zasięg: 201 cm
Waga: ~105 kg
Najlepsi na rozkładzie: Chris Arreola (porażka KO), Deontay Wilder (porażka KO), Tomasz Adamek (KO)

Moi drodzy, walka zapowiada się pasjonującą a przede wszystkim krótko. Eric Molina, zawodnik, który został znokautowany w swoim debiucie na zawodowych ringach staje do walki z być może największą wschodzącą gwiazdą wagi ciężkiej ostatnich lat. Molina przegrywał przez KO z Burger Arreolą 4 lata temu, przegrywał z Bombardierem z Alabamy, wygrał z Adamkiem choć Polak na punkty spokojnie walkę wygrałby to nadział się na jeden mocny cios. Molina to mocny zawodnik średniej półki HW, tak jak Adamek, czy Arreola. W sobotę w Londynie stanie przeciwko blisko 2-metrowego napakowanego stery...znaczy się mięśniami mistrza olimpijskiego, niepokonanego, który nie boi się iść na wymiany i zasypuje rywala potężnymi młotami. Ktoś powie, że Molina z Wilderem wytrzymał do 9. rundy. Nie chcę umniejszać talentu amerykańskiemu mistrzowi ale jego ciosy (obszerne cepy) nijak się mają do precyzyjnych, mocnych uderzeń Joshuy. Jedyna nadzieja Moliny w przetrzymaniu pierwszych trzech rund to walka na wstecznym. Jeśli jednak Joshua chcąc pokazać swoją wyższość nad Wilderem wejdzie w ten pojedynek jak dzik w żołędzie to Eric Molina zostanie rozniesiony niczym w swojej walce z Chrisem Arreolą. Szansę na zakończenie pojedynku w pierwszych trzech rundach oceniam na 80%.


#bokstyper #bukmacherka #boks
Pobierz szymi9191 - Anthony Joshua 17(17) - 0 - 0 - Eric Molina 25(19) - 0 - 3(3) A.J. - wygr...
źródło: comment_2rGOqG9o1NrLx4nCQCK4O7an4a6MkRkL.jpg
  • 13
@szymi9191:

Molina, w zależności od tego jak będzie walczył, ale generalnie nie powinno to potrwać dłużej niż 5 rund, Twój scenariusz jest mocno prawdopodobny =] Pewne jest KO, AJ jest w tym momencie za mocny praktycznie prawie dla każdego.
Ciężko to przewidzieć, ale masz rację, chociaż to trochę ewenement i można się po nim spodziewać wszystkiego. Może jak dojdzie do walki z Ortizem, Wilderem, Wladem albo jakimś innym mocnym, młodym zawodnikiem i jednocześnie AJ będzie miał jakiś słabszy dzień?! W ogóle to co się dzieje w tym momencie w HW trochę mnie #!$%@?...
@lossuperktos: Myślę, że gdy spotka się wreszcie z TOPem HW i nie wygra przed czasem, a na punkty to wtedy ludzie powiedzą, że miał słabszą walkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Eric Molina w tym pojedynku będzie mięsem armatnim. Zresztą zobaczymy.
@szymi9191: Wynik walki łatwy do przewidzenia, bo to, że AJ zaserwuje nokaut jest niemal pewne, ale runda, w której to zrobi według mnie trudna do przewidzenia. Na ten moment kolejną zakontraktowaną walką Joshuy jest ta z Kliczko w kwietniu i w mojej ocenie Anthony będzie się w walce z Moliną sam sztucznie hamował (podobnie jak zrobił to w pojedynku z Breazeale) żeby zasmakować kilku dalszych rund przed zdecydowanie cięższym starciem.
@Rince6: ja raczej obstawiam brak motywacji i przygotowania właśnie przed takimi walkami. Na prawdziwych dzików to AJ wyjdzie skupiony. To świetny atleta i widać, że nie odpuszcza na treningach, ale jednak - to jest kolejna walka jakby nie było z ogórkiem.
@szymi9191: @Rince6: @lossuperktos: Jeszcze dorzucę cytat a ostatniego wywiadu z AJ: "Jestem gotów na pełne dwanaście rund. Nie zamierzam polować na nokaut w drugiej rundzie. Muszę boksować sprytnie i rozbijać go runda po rundzie, a gdy nadarzy się odpowiednia okazja, wykorzystać ją"
@lossuperktos: Ciężka to ciężka, ale bez przesady, nie wierzę w to, że AJ będzie miał w tej walce cokolwiek poza kontrolą, chociaż, cuda się zdarzają. Walka Tysona z Mccalem to w ogóle szczególny przypadek warty uwagi i analiz. Według mnie duże znaczenie miały w tej walce problemy Tysona i genialne 5 minut Mccal'a.

@alibomaye: Zapomniał dodać, że taka okazja może nadarzyć się o wiele szybciej niż myśli. Na Molinę może
Zapowiada sie ciekawa walka. Arreola wspominal, ze Molina bije mocniej niz Wilder. Tak czy siak uwazam, ze walka nie potrwa dluzej jak 5 rund, Joshua raczej szybko polozy Moline.
Po detronizacji Klitschko nagle sie okazalo, ze jest wielu mocnych zawodnikow. Joshua jest godnym mistrzem, wydaje sie, ze tylko Wilder nawiazalby z nim rowna walke, ale nie ma co gdybac, pozyjemy zobaczymy.

Nie postawilbym na KO w 3 rundach. Ostatnia walka trwala 7
@Rince6: o jakiej walce tysona z mccalem ty piszesz? Bo z tego co wiem to oni tylko sparowali. 99% szans, że Molina przyjeżdża tylko po wypłatę, ale ja tylko wskazuje, że przy takich walkach, kiedy murowany faworyt jest już myślami przy następnej wielkiej walce nieraz dochodzi do niespodzianek. Ważenie tak naprawdę wszystko powie.
@lossuperktos: Oooj, miałem na myśli Lewisa, sory. Z Moliną będzie podobna sytuacja jak z Martinem, z tym że Molina nie położy się aż tak szybko i nie będzie aż tak nieciekawy i pasywny.

@bart0sz: Arreola mówi, że Molina bije Mocniej jak Wilder, ale Szpilka po Walce z Wilderem mówił, że ten wcale nie bije tak mocno, więc możliwe :P Hahah.