Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki,

w nawiązaniu do tego wpisu, zakładam własny program kosmiczny o nazwie SpaceR! Taki wykopowy #spacex ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jako że dużo Mirków zadeklarowało mi chęć supportu technicznego i nie tylko, wieżę że uda nam się osiągnąć cel programu, którym jest wystrzelenie dzielnej maskotki gotowej na wszystko, na pokładzie rakiety, na pułap 500m.

W zależności od naszej aktywności i zaangażowania, ta zabawa może stać się dość złożona, więc oto mały wstępny road map:

będziemy potrzebować Mirków ekspertów w wielu dziedzinach:

DZIAŁ TECHNICZNY
- rakiety (wybór których, jakich?)
- silniki (początkowo silniki gotowe. Nie startujemy z Polski, więc mamy do dyspozycji np. Aerotech. Zastanowimy się nad karmelkiem.
- platforma startowa itp.

DZIAŁ BADAWCZY
- telemetria (pomiary i analiza wysokości i prędkości)

DZIAŁ ZAOPATRZENIOWY
- gdzie kupić: lista dostępnych sklepów internetowych. Jak już mówiłem, starty (przynajmniej pierwsze) odbędą się z poza Polski, więc będzie mniej limitów prawnych na zakupy, szczególnie silników, czyli większy wybór.
- Optymalizacja kosztów: jako jedyny sponsor stawiam jako priorytety brak marnowania zasobów, możliwość odzyskania/odsprzedania części, i wybór najefektywniejszych rozwiązań

DZIAŁ MARKETINGOWY
- Nic nie będziemy sprzedawać, ale fajnie by było zrobić małą reklamę na wykopie, konkursy, czy społeczne konsultacje co do nazw rakiet, czy do wyboru najdzielniejszej maskotki na ostatnią misje.
- relacje, na żywo, lub nie, ze startów
- tutaj wołam też Mirków z #grafika bo rakieta musi zajebiście wyglądać

DZIAŁ PRAWNY
- aspekty prawne związane z lotami rakiet. Wgłębimy się w to w późnej fazie, na razie proponuję zdać się na zdrowy rozsądek aby zapewnić ogólne bezpieczeństwo.

PLANOWANIE:
Proponuję 3 starty

Start 1
kiedy: styczeń-luty 2017
pułap: 50-100m
cele: ogarnięcie tematu, zapoznanie się z działaniem rakiet, pierwszy test systemów pomiarowych, szukanie najlepszych ujęć do nagrań.
opis: rakieta powinna być "gotowcem", tak jak silniki, aby zminimalizować ryzyko niepowodzenia pierwszego lotu.

Start 2
kiedy: marzec-kwiecień 2017
pułap: 100-300m
cele: pogłębienie działania rakiet, drugi test systemów pomiarowych.
opis: rakieta może być "składakiem", albo częściowo lub całkowicie zaprojektowana przez nas. Większe rozmiary powinny dać możliwość zamontowania kamery na pokładzie.

Start 3
kiedy: lato 2017
pułap: 500m
cele: przejście do historii
opis: budowa całkiem ciekawej rakiety załogowej. Mirek @schwanz (który już ma doświadczenie w budowie rakiet nawet naddźwiękowych) wstępnie zaoferował pomoc w wykonaniu tego cuda, ale oczywiście zabawa jest otwarta dla każdego.

Czekam na wasze uwagi, pomysły i sugestie :)

#lotyspacer #technologia #kosmos
Pobierz mybeer - Witajcie Mirki,

w nawiązaniu do tego wpisu, zakładam własny program kosmi...
źródło: comment_0lP2sN2C3uuySyyvXOENYqnKRcMO91E9.jpg
  • 69
@piotr-antyn: ej, trzeba było poszukać informacji w necie o misji balonowej w tamtym czasie. Kiedyś to znalazł? W październiku brałem udział w misji balonowej, to właśnie imprezujący w lesie jeźdźcy konni znaleźli lądującą nad ich głowami kapsułę i próbowali się kontaktować, bo słyszeli o tym wcześniej tego dnia w tv ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Czerw2: podziel się tutaj swoim doświadczeniem :)

@shiharu: zarządzanie ludźmi powiadasz? Ale w tym przypadku byś miał do czynienia z zarządzaniem mirkami. Czy nadal jesteś chętny? :D

@Zataok: no myślałem żeby dać takiego kosmonautę, jak fruwa gdzieś w tle, przejdzie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Zapalka89: > materiały wybuchowe odpadają nie mam uprawnień
i prawidłowo!!! Z takim nickiem!

O jakie paliwa Ci chodzi?
Co do
Czyli mamy wstępną drużynę. :)

DZIAŁ TECHNICZNY
@Czerw2 @schwanz @Vevo (druk 3D) @haussbrandt

DZIAŁ BADAWCZY
@Czerw2 @TheDuck @Kuracyja

DZIAŁ ZAOPATRZENIOWY
@schwanz @Crassus @obsess

DZIAŁ MARKETINGOWY
@OCISLY @Kuracyja @TySzafa (audycje internetowe)

GRAFIKA
@Zataok @Dede18

DZIAŁ PRAWNY
@schwanz @Zapalka89

MANAGEMENT
@shiharu

DO USTALENIA
@Feeps @The_Kleks @ocishy @Emerkaes @krzychu3 @MagicznyCzarodziej @HalEmmerich

Oczywiście kto chce może dołączyć do zabawy, zaproponować nowe działy, itp. !!!

Następnym krokiem będzie założenie konta na slack-u, jak doradziła OCISLY. To powinno
@mybeer: Osobiście nie wiem gdzie najlepiej bym się odnalazł, czy dział techniczny, czy badawczy. Ogólnie od paru miesięcy uczę się kodowania, więc mógłbym co nieco wspomóc w tworzeniu pomiarów w trakcie lotu rakiety (gęstości atmosfery, temperatury, przyspieszenia, ewentualnie jeszcze jakieś zdjęcia).
Słyszałem i ogarniałem kiedyś, jak coś takiego zrobić, ale musiałbym dokonać głębszego researchu. Chętnie podjąłbym się takiego zadania :)

Z posiadanego zaplecza do realizacji zadania, posiadam Raspberry Pi na którym
The_Kleks - @mybeer: Osobiście nie wiem gdzie najlepiej bym się odnalazł, czy dział t...