Wpis z mikrobloga

Chciałbym wam dziś przedstawić niesamowitego artystę tworzącego niesamowite dźwięki pod pseudonimem Raison D'etre.

Pamiętam wiele lat temu, słuchałem jego twórczości nader często podczas swoich licznych, samotnych, fotograficznych eskapad po miejscach opuszczonych, cmentarzach, lasach.


Jest w jego twórczości coś co sprawia, że po plecach chodzą ciarki, coś nieopisanego, ciężko to zdefiniować (chociaż poniżej spróbuję).

Niesamowity mroczny klimat, emocje, bardzo skutecznie pobudza moją wyobraźnię i wywołuje dreszcz na plecach.
To ten typ twórczości który albo się pokocha na wieki albo znienawidzi.
Zdecydowanie nie jest to muzyka dla każdego, nie jest to muzyka do radia czy do jazdy samochodem (chociaż znam takich którzy tylko takiej muzyki słuchają podczas jazdy samochodem)

Twórczość Raison D'etre można opisać zdaniem - "Tight, claustrophobic industrial dark ambient with strains of death industrial, goth, and neoclassical buried beneath the washes of sound.

Co jakiś czas wracam do tego gatunku muzyki i za każdym razem mnie ona na nowo zaskakuje i zachwyca,wywołuje nieopisane wrażenia.

Jeśli ktoś chce zapoznać się z tym artystą to polecam na początek przesłuchać kilkukrotnie moją ulubioną płytę Within the Depths of Silence and Phormations a następnie In Sadensee, Silence and Solitude



Jeśli te płyty was zachwycą to poniższe tracki też wam przypadną do gustu.

The Verge Of Somnolence

Procession

Forgotten Mound

Katharos

To tylko jedne z wielu moim zdaniem najlepszych pozycji, jest tego więcej.

#muzyka #muzykawieczorawapora #muzykanadobranoc #muzykanawieczor #industrial #gothic #darkambient #ambient #namarinpoleca #muzykapoznapora #muzyka #playlistanamarina
  • 10
@Namarin:


Ile razy mam wam powtarzać #!$%@? żebyście nie postowali rzępolenia pod naszym tagiem?

Mam was wszystkich serdecznie dość. Wszystko zaczęło się gdy ustanowiliśmy sobie ten tag. Wszyscy mówili "Nie nazywaj tagu gry tak samo jak gatunek muzyczny", ale żaden z tych #!$%@?ów nie powiedział nam co się może stać jeśli go jednak tak nazwiemy. Jak wróciłem z kopalni kilka dni temu miałem dodatkowe wpisy z muzyką. Banda wieprzy, nienawidzę ich.
@Wiedmolol: Mam ten tekst totalnie w dupie gdyż każdy z użytych przeze mnie tagów pasuje do charakteru mojego wpisu. Jeśli się komuś nie podoba to niech mnie zczarnolistuje albo nauczy się ignorować co niektóre wpisy.

W skrócie:

Co zrobisz Grażynko? nic nie zrobisz.
@Wiedmolol: Tylko że muzyka przeze mnie tu wstawiona nie jest muzyką gothic metal ani gothic rock. Gdyby była to bym tych tagów użył.

A to że ludzie/fani gry Gothic się na mnie obrażą to naprawdę strasznie mi z tego powodu wszystko jedno. Załóżcie sobie tag #gothicgra albo #gragothic

Bo tag Gothic kwalifikuje się nie tylko do gry czy muzyki ale i do stylu ubioru czy Okresu w sztuce i nieuniknione jest
To nie taguj tak tego wcale w takim razie.


Bo ty mi zabronisz :) Gdzie jest oficjalnie w regulaminie napisane że tag Gothic dotyczy tylko i wyłącznie gry Gothic?


No ale widać, że wyznajesz zasadę - byle #!$%@?ć dużo tagów, nie ważne czy mają sens.


Dla ciebie może one nie mają sensu bo zawartość wpisu nie interesuje ciebie (jako fana gry Gothic)

ale dla mnie mają sens bo określam tymi tagami gatunki
Gdzie jest oficjalnie w regulaminie napisane że tag Gothic dotyczy tylko i wyłącznie gry Gothic?


@Namarin: Nie ma. Jest za to coś takiego jak netykieta, zdrowy rozsądek i poszanowanie do innych użytkowników.

A co do drugiej części: One nie mają widocznie sensu dla WSZYSTKICH z wyjątkiem ciebie.
Fani gry nie chcą widzieć tego typu muzyki pod tagiem.
Fani muzyki z gatunku gothic tego nie zobaczą bo nie obserwują tagu(bo 99% wpisów