Wpis z mikrobloga

Cześć, właśnie wypuściłem wersję beta mojej aplikacji "Stick to Plan". Wiem, że część z was długo na nią czekała, więc bez zbędnych wstępów link możecie znaleźć tutaj: http://sticktoplan.pl/
"Stick to Plan" to aplikacja desktopowa (windows, mac i linux) która pomaga w walce z prokrastynacją. Cały pomysł opiera się na tym, żeby można było w prosty sposób dodać szybko zadanie, które chcemy wykonać (lub wybrać coś z gotowej listy), a "Stick To Plan" będzie przypomniać wam o nim wisząc sobie na monitorze. Okraszone jest to pomysłami rodem z gier komputerowych takimi jak: odznaki, zdobywanie poziomów, levelowanie postaci, odblokowywanie nowych rzeczy itp. Można nawet ukończyć "Stick To Plan" - żeby to zrobić musicie zdobyć 6 poziom, co na pewno nie będzie takie proste.
Szerszy opis można znaleźć w moim pierwszym wpisie dotyczącym tej aplikacji: http://www.wykop.pl/wpis/18951685/hej-zaczalem-pracowac-nad-aplikacja-desktopowa-do-/

Pierwotnie wersja beta miała być gotowa już 2 miesiące temu, ale ilość szczegółów, które trzeba było dopracować oraz moje wrodzone lenistwo spowodowały niestety spore opóźnienie. Nawiasem mówiąc, pracuję też na pełny etat i taki projekt po godzinach może prowadzić do przegrzania mózgu.

Jeśli chodzi o stan aplikacji na dzień dzisiejszy - musiałem niestety usunąć pewne funkcjonalności, które zapowiadałem na początku inaczej prace przeciągnęłyby się do wiosny. Pomyślałem więc, że wypuszczę wcześniej nieco okrojoną wersję. Oto co udało się wdrożyć:
- odznaki
- levelowanie postaci
- synchronizacja z siecią
- notatki
- tworzenie własnych zadań
- lista gotowych zadań (postaram się dodawać nowe co jakiś czas)
- autostart
- dziennik wykonanych zadań
- dwa typy zadań: 'daily' i 'one-shot'
- dwa poziomy trudności

W planach jest wersja na androida i mnóstwo nowych bajerów (przed wszystkim rozbudowany multiplayer). Będę wdzięczny za wszelkie komentarze i opinie o aplikacji. Jeśli komuś się podoba i chce być moim friendem to zapraszam do polubienia profilu na facebooku: https://www.facebook.com/sticktoplan/

#sticktoplan #motywacja #startup #webdev #prokrastynacja
metan - Cześć, właśnie wypuściłem wersję beta mojej aplikacji "Stick to Plan". Wiem, ...

źródło: comment_ZjIsg369asBOmN09xNfFPCsFn3gA4OSC.jpg

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
@bocznica: na macu wyrzucało błąd, pracuje nad tym
@MKULTRA: np. do synchronizacji z siecią. Niestety trochę by z tym było roboty żeby dodać możliwość korzystania offline, ale nie wykluczam że w przyszłości może się taka opcja pojawić
  • Odpowiedz
@metan: Masz poważny błąd w aplikacji. W odpowiedzi z API przesyłasz wszystkie adresy email zarejestrowanych użytkowników. Zablokuj serwer na jakiś czas do usunięcia błędu, bo nie chcę swojego maila przekazywać innym...
  • Odpowiedz
@safehouse: a po co Ci kod źródłowy?


@metan: Żeby minimalizować szansę że to jakiś spy-ware następny. Oraz żeby program miał szansę nie upaść i przeżyć nawet gdyby firma go tworząca zmieniła działalność.
  • Odpowiedz
osobiście nie wierze w takie apki

@Programista7k: Mnie pomogły zwykłe windowsowe żółte karteczki (mimo używania Task Coucha - po prostu na karteczkach precyzuje zadania jak tylko się da i wszystkie, jakie mam tam wypisane, są "na już", gdzie na TC mam rozpiskę praktycznie do końca projektu), więc takie programy potrafią pomóc.
  • Odpowiedz