Wpis z mikrobloga

#xiaomi #redmi3s
Mirki mam problem, zaliczyłem soft bricka na zablokowanym bootloaderze. Używając MiFlash dochodzę do momentu, w którym mam zainstalowane sterowniki Qualcom QLOADER 3008, ale port jest zablokowany. Jedyne co mnie może uratować to z tego co widzę to kabel "deep flash". Byłem u ukrainców w serwisie gdzie niby naprawiają telefony xiaomi, ale wielkie oczy zrobili i po 4h walki nie udalo im sie naprawić. Jest ktoś ogarnięty w tych sprawach? ja nie mam lutownicy ani umiejętności by taki kabel zrobić, może miałby ktoś z okolic Krakowa pożyczyć takie coś za flachę? jak trzeba to mogę samochodem podjechać, mobilny jestem.
  • 20
@Potfur: Wyskakiwało na 3 komputerach, 3 różne kable. Pojawia się gdy 3S jest już widoczny w MiFlash jak jest już w trybie EDL (w Fastboot to nie zadziała bo BL zablokowany). Po podpięciu identyfikował się jako Qualcom cośtam 306 bodajże, ale zmieniłem sterowniki i było już QLOADER 3008 (teraz z pamięci jadę). Ogólnie telefon widoczny w MiFlash w trybie EDL. Wywalało błąd o tym że nie może połączyć się z portem
@cincin27: Nie. Robiłem formata na TWRP, zainstalowałem global stable, zrobiłem reboot i soft brick. Wcześniej BL był odblokowany, bo udało mi się TWRP zainstalować. Teraz mi rzucało błędami że mam blokadę, przy sprawdzaniu fastbootem (już nie pamiętam komendy - oem cośtam) była informacja, że BL zablokowany. Oficjalny soft od xiaomi do odblokowywania twierdzi, że dane nie zgadzają się pomiędzy kontem a telefonem - na tym MiUnlock (czy jak to się nazywa)
@Potfur: Nie. Odbiorę jutro od ukraińców z serwisu telefon i sprawdzę. Jak zadziała to odblokuj priva bo flaszka poleci na święta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
edit: Chociaż temat widziałem i kombinowałem - raczej nic nie pomogło. Tam chyba wlaśnie było o deep flashu. Przejrzę to jeszcze raz i może się uda, zdam relację jutro.
@Potfur: Faktycznie, w tym wątku nie ma o deep flashu. Robię na Win10 64. Logi z wczoraj (jeśli się nie wykasowały) to będę mieć dopiero późnym wieczorem ew. jutro. Ogólnie rzucało błędami typu Sahara error code 9, hello, could not connect to the port itd. Wydaje mi się, że właśnie chodzi o połączenie z telefonem.
@Potfur: w tym momencie Ci już nie powiem, ale chciałem wgrać fastboota, a że warunki nie były idealne to musiałem coś po drodze źle zrobić. Tak czy siak wylądowałem z zablokowanym bootloaderem i niedziałającym softem :D
@Potfur: Pytałeś czy kiedyś flashowałem - tak, flashowałem z sukcesem Redmi Note 2 http://www.mi.com/en/note2/
Jak pytasz się co wgrałem to w tym momencie nie jestem w stanie tego stwierdzić, ale najprawdopodobniej był to global stable dla 3S (bo ten telefon w tym momencie robiłem). TWRP mi to puściło i przy reboocie brick się zrobił.
@Daronk: Dopytuję się, bo napisałeś Note 2 (a jest dostępny Redmi Note 2 oraz Mi Note 2). A Redmi Note 2 to MTK i w sumie on nie miał chyba nigdy blokowanego bootloadera więc środowiska do flashowania Mi Flashem Qualcommów nie posiadałeś wcześniej.

Im dalej w las tym czytam, że do flashowania zabrałeś się od dupy strony bez rozeznania co i jak. No nic, mam nadzieję, że uda ci się uratować
że do flashowania zabrałeś się od dupy strony bez rozeznania co i jak


@Potfur: Masz 100% rację. Bycie ignorantem kosztuje. Znalazłem takie ogłoszenie i liczę na cud jutro
https://www.olx.pl/oferta/instalacje-miui-serwis-smartfony-i-pady-xiaomi-z-chin-CID619-IDi4w1W.html#611bd1e941
Nie zrażam się do Xiaomi bo Redmi Note 2 to najlepszy smartfon jaki miałem - kupiony na preorderze, też z chinskim softem. Obecnie mam MIUI 8 i dalej śmiga jak #!$%@?. Dla mnie to jest (tutaj mowa applowska) "redefiniowanie" androida na nowo