Wpis z mikrobloga

@Amelek: od czasów gdy BTC było po 5zł używam Bitcoin Core i nigdy nie miałem z tym problemu. Zawsze miałem ustawione 0.0 i btc zawsze były w ciągu 1h.
W prawdzie nie wiem jak jest teraz bo portfel był offline przez n lat, a liczba transakcji /h ciągle wzrasta
ale transakcja musi być domknięta żeby system działał poprawnie

chodzi mi o to że chcę przetestować tą aplikację minimalnymi kwotami. Po co
@Durapacza: Nie ma, specjalnie, bo jak tłumaczyli ludzie mogą dać za niską opłatę i będą się denerwować że nie działa...

Ale teraz transakcje bez opłaty nie są w ogóle przesyłane, większość nodów wymaga min. 0.0001btc do przekazywania.
Priorytet monet został wyłączony kilka wersji temu, chyba w 0.12.

Testowałem system i tak: jak ustawisz RBF to czasami działają nawet niskie kwoty (0.00001btc), nie patrzyłem na kod, może któraś wersja ma priorytet. Bez
@megaloxantha: @Amelek:


Wysyłka _ Opłata
0.01 PLN
0.20 PLN
30 PLN
0.36 PLN
1 BTC
0.69 PLN
9 BTC
_ 1.62 PLN

faktycznie nie opłaca się robić transakcji małych kwot bo prowizje są "ogromne"
Dzięki chłopaki. Dalej będę badać teren. Dawno w tym nie siedziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@megaloxantha: dobra teraz chyba rozumiem. im więcej mam wejść tym większa opłata. np do tych 9 btc było około 9 przelewów temu mam taką opłatę.
ale teraz jak przeleję przykładowo 9BTC na jakiś adres to to już będzie w tym nowym adresie się liczyło jako "jedno" wejście ??
Wyjście zawsze mamy jedno? (ten adres na który wysyłamy)
Czy to o co innego chodzi?
@Durapacza:
Ok wytłumaczę jak to działa.
W bitcoinie wejściem są wyjścia starych transakcji.
Zawsze wydawana jest całość jednego z wyjść transakcji.
Jeśli dostaniesz 10 różnych transakcji na jeden adres, a potem będziesz chciał wydać wszystko z adresu, będziesz miał 10 wejść.

Wyjść może być bardzo dużo (aż do maksymalnej wielkości transakcji, obecnie 100kB). Wyjściami są skrypty a nie adresy. To co się nazywa adresem to hash klucza publicznego, używanego w najczęstszej