Wpis z mikrobloga

"Powidoki" właśnie odpadły z wyścigu po Oscary. Jakby makabrycznie to nie zabrzmiało, to filmowi nie pomogła nawet śmierć reżysera. W roku, w którym w polskich kinach można było oglądać brawurową "Ostatnią rodzinę" i ważny "Wołyń", wysłaliśmy do walki po najważniejszą nagrodę produkcję, która miała zdobyć nominację tylko ze względu na nazwisko Wajdy. Efekty były to przewidzenia.
#paranafilm #film #kino #linda #oscary
Paranafilm - "Powidoki" właśnie odpadły z wyścigu po Oscary. Jakby makabrycznie to ni...

źródło: comment_h2JnyQA4kWsLQKyqRLIUVhcWtHlDExaV.jpg

Pobierz
  • 13
@Para_na_film: Jestem w szoku, w szoku

Nikt w tej pieprzonej komisji nie jest w stanie wyciągnąć wniosków z historii, jakże współczesnej, bo kilkuletniej. Ida zdobyła Oscara za swoją jakość (a nie, zapomniałem, za Żydów, tak?) i świeżość. Może miał z tym związek fakt że Pawlikowski przed tym filmem w Polsce był praktycznie nieznany, przyszedł znikąd? To nie był kolejny banalny film Wajdy, ani nie był to Skolimowski udający że umie naśladować
@Tosiek14: Z wiki: Zgodnie z regulaminem, wskazany może być jedynie film mający premierę w kraju pochodzenia między październikiem roku poprzedzającego rozdanie o dwa lata, a wrześniem roku poprzedzającego rozdanie bezpośrednio. I tak np. do Oscarów za rok 2007, które zostały rozdane w lutym 2008, mogły być zgłaszane filmy zaprezentowane po raz pierwszy krajowej publiczności między 1 października 2006 a 30 września 2007.

Polska premiera Wołynia 7 października, Ostaniej rodziny 30 września
@SM89: No przecież "Powidoki" były uwzględniane właśnie w ten sposób. Pierwsze pokazy zagraniczne miały jeszcze we wrześniu, a oficjalna premiera to nadal styczeń. Swoją drogą film jest strasznie miałki, widziałem go na przedpremierowym i zmarnowałem hajs.