Wpis z mikrobloga

#polityka #neuropa #4konserwy #sejm
W ogóle nie rozumiem głosów zwolenników PiS-u. Na prawdę uważacie, że dzisiejsze wydarzenia to tryumf Kaczyńskiego i jego partii? Przecież widać coraz bardziej, że sytuacja coraz bardziej zaczyna im się wynikać spod kontroli a minął dopiero rok. Imo nie mają większych szans na wygraną w kolejnych wyborach. Mimo rozdawnictwa pieniędzy na niespotykaną dotąd skale, ich poparcie nie jest wcale wysokie, PO rok po wyborach miało znacznie więcej. Jeśli zaczną grzebać przy ordynacji wyborczej, jestem przekonany że nie skończy się to dla nich dobrze i ludzie mogą wyjść na ulicę. PiS nie jest monolitem i kiedy poparcie zacznie spadać mocno za rok czy dwa, dojdzie moim zdaniem do rozłamu. Oni nie mogą zrobić praktycznie nic by odzsykać poparcie, będzie tylko gorzej. https://www.wprost.pl/kraj/189860/PO-idzie-jak-burza-zbliza-sie-do-60-procent-poparcia.html
Dusk_Forest77 - #polityka #neuropa #4konserwy #sejm
W ogóle nie rozumiem głosów zwol...

źródło: comment_PkxJ25YYiKTtjvncCLEcFvILySqYKmLW.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Dusk_Forest77: przede wszystkim jest mała szansa, aby PiS miał samodzielną władzę w następnych wyborach. W tych udało się fartem, wystarczyłoby parę głosów więcej żeby wszedł Korwin, lub żeby weszła lewica gdyby się zjednoczyła, i PiS pewnie miałby spory problem ze zbudowaniem koalicji. Po tej kadencji, wydaje mi się, że nie będize możliwości aby z kimkolwiek zbudować koalicję.
  • Odpowiedz
@Dusk_Forest77: Ludzie mają wyjść na ulicę po zmianie ordynacji wyborczej? Serio? Myślisz, że lud interesuje się polityką?
Sytuacja wymyka się spod kontroli? Nawet dziś do rękoczynów nie doszło.
  • Odpowiedz
@Dusk_Forest77: cóż, ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem PiS‑u. Ale i tak uważam, że dzisiejsze wydarzenia to tryumf Kaczyńskiego. Bo to, czy widać, że im się sytuacja wymyka spod kontroli, zależy od tego, czy się patrzyło. A że prawie nikt nie patrzył (ilu ludzi ogląda relacje z Sejmu?), to dostaną już odpowiednio przetrawioną wersję, w której to opozycja destabilizuje pracę Sejmu, bojąc się odebrania przywilejów ubecji. To daje bardzo dobry argument za tym,
  • Odpowiedz
@marc1027: Myślę, że protesty w sprawie ACTA to było nic, w porównaniu do tego co mogłoby się dziac przy próbach zmiany ordynacji. Żadnemu środowisku poza PiS-em nie jest to na rękę. A służby nie są wcale po stronie PiS-u.

@Althorion: PiS to jednak nie NSDAP ulegną, nie będzie potrzebny rozlew krwi. Kowalski to sekciarz którego nawet nacjololo nie lubią teraz w większości, Braun to plankton.
  • Odpowiedz
@Dusk_Forest77: nie będzie potrzebny rozlew krwi, bo nie będzie ludzi gotowych swoją krew przelać. By poświęcić samego siebie, trzeba mieć za co. Przeciwko czemuś się nie da.
Poruszyć ludzi mogą na przykład tacy właśnie sekciarze. To, że teraz jest to plankton, nie oznacza, że nie urosną, gdyby PiS zaczął tracić zwolenników. Ale, prawdę mówiąc, nie wyobrażam sobie, co musiałoby się stać, żeby ich tracić zaczął…
  • Odpowiedz
@Althorion: Przypomnij, sobie mojego posta za 3 lata. Nie wiem jak długo obserwujesz scenę polityczną, ja ją pamietam niemal od upadku komunizmu i jestem bardzo spokojny. Wystaczy, że pojawią się sankcje ze strony UE, które odczują np. rolnicy i szybko zrobią z nimi porzadek.
  • Odpowiedz