Wpis z mikrobloga

@typowa_zielonka: Jestem jedyną osobą, której nie spodobał się serial? Początek był bardzo klimatyczny, oniryczny, ale im dalej tym gorzej, po scenie z gryzieniem psa wyłączyłem. Jak dla mnie serial celujący w przedział wiekowy 12-20 lat.
  • Odpowiedz
@MasterSoundBlaster: https://www.wikiwand.com/pl/My%C5%9Blenie_magiczne

Myślenie magiczne może skutkować np. wymyślaniem mowy, poezji albo „swojego świata”. Osoby przewlekle „myślące magicznie” mogą np. wymyślić, że są czarodziejami, bo „przepowiedziały przyszłość”. Myślenie magiczne charakteryzuje się katatymiczną oceną rzeczywistości i katatymicznymi dążeniami i pragnieniami oraz związaną z tym wiarą w zabobony, mającymi na celu zapobieganie nieszczęściom.
  • Odpowiedz
@MasterSoundBlaster:

Myślenie magiczne może skutkować np. wymyślaniem mowy, poezji albo „swojego świata”. Osoby przewlekle „myślące magicznie” mogą np. wymyślić, że są czarodziejami, bo „przepowiedziały przyszłość”. Myślenie magiczne charakteryzuje się katatymiczną oceną rzeczywistości i katatymicznymi dążeniami i pragnieniami oraz związaną z tym wiarą w zabobony, mającymi na celu zapobieganie nieszczęściom.


Myślenie magiczne jest charakterystyczne dla myślenia przedoperacyjnego u dzieci[1], cywilizacji prymitywnych, schizofrenii[2] oraz nerwicy natręctw[3].
  • Odpowiedz