Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeżeli interesujecie się modułem ESP32 WROOM-02 to tutaj mam link, pod którym możecie sobie poczytać o tym module, jak działa, jakie ma wady, zalety i ogólnie czy warto czy nie ( ͡ ͜ʖ ͡)

link: http://feriar-lab.pl/przeglad-plytki-esp32-wroom-02/

#elektronika #diy #programowanie #iot #esp32 #esp8266 no i kolegów spod #arduino też powinno zainteresować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz feriar - Cześć Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeżeli interesujecie się modułem ESP32 WROOM-02 to ...
źródło: comment_hP46zfjGHlVzshr7dTA8mVdUNyL6b9qd.jpg
  • 7
@feriar: Fajny tekst :) szkoda że póki co ESP32 jest takie drogie :( Na ali goła płytka $15-20. Spadnie do $2 czy są jakieś obiektywne przeciwskakazania?

A przy okazji (włączam @feelfree:) mam pytanie, jakie środowisko developerskie IoT wygra? Arduino (może jakaś nowa wersja) czy ESP-IDF? Póki co ESP-IDF ma na pewno większe możliwości, prawdopodobnie ESP32 Arduino Core będzie miało pewne ograniczenia niemożliwe do przeskoczenia ze względu na kompatybilność wsteczną ale
@kwanty: jak czujesz się na siłach w C/C++ to wybieraj ESP-IDF bo ma o wiele większe możliwość niż Arduino Core będzie kiedykolwiek mieć. Ale jeżeli chcesz sobie jakieś łatwe projekty robić to bierz Arduino. Wszystko zależy od tego co potrzebujesz zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@feriar: C++ to dla mnie nie problem ale jak z dostępnością bibliotek? Chcę sobie podłączyć LCD ze sterownikiem ili9325 i pod Arduino mam w 30 sekund zainstalowane. Pod ESP-IDF będzie podobnie czy rzeźba?