Wpis z mikrobloga

@tomashj2: To idź i kup żywca z biedry, którego jest 25% więcej (taka promocja na puszki) i 0,5l z nocnego. Jeżeli nie czujesz róźnicy tzn. że jest coś z Tobą nie tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jasnepelne: W rodzinnym domu mam w piwnicy zamrażarkę tylko nie taką piździułkę lodówkową tylko taki normalny duży kufer. Jakiej wódki bym tam nie włożył każda zamarza więc nie słuchaj tych wszystkich wielkich znawców powyżej żebyś jakieś afery kręcił itp. bo to że wódka nie ma prawa zamarznąć to taki mit powtarzany przez wąsatych januszy. Wódka to prosta mieszanka 60% wody i 40% alkoholu więc pod wpływem odpowiednio niskiej temperatury woda oddziela
Pobierz PrzyjacielGreen - @jasnepelne: W rodzinnym domu mam w piwnicy zamrażarkę tylko nie ta...
źródło: comment_CXWVFbmW8YtUkPyuazCdlJtVLhBSSCJI.jpg
woda zamarza przy -1 stopnia. Wiedza tą wyniosłem z pierwszych klas szkoły podstawowej.


@darosoldier: ps a ja po inżynierze wiem, że tak nie jest. Jakbyś z tej podstawówki wyszedł to może poszerzyłbyś horyzonty.

Przy -1 ona już jest lodem.
@#!$%@?: powinny wytrącić się kryształki wody i powstać "kaszka". Etanol zamarza w -114 stopniach Celsujsza, natomiast woda poniżej 0, więc nie wiem jak niską temp. musiałby mieć ustawioną na zamrażalce, żeby wódka zamarzła na kość.
ps. pojawiają się pytania o moją zamrażarkę. Nic szczególnego. Żadnych dodatkowych systemów chłodzenia. Wcześniej chłodziłem tydzień w niej bolsa i nie zamarzł na lód. Był oleisty trochę :)