Wpis z mikrobloga

#fotografia #grafika #kiciochpyta #mozaika #drukowanie
Mireczki, chcę swojemu różowemu w prezencie zrobić mozaikę z naszych zdjęć. Czy ktoś ma doświadczenie w drukowaniu czegoś takiego? Wybiorę się z tym to fotolabu, ale obawiam się, że trafię na żółtodzioba takiego jak ja w tym temacie.
Chciałbym to wydrukować na formacie A3.
Ile maksymalnie fotek mogę umieścić w pionie i poziomie, żeby zachować optymalny kompromis pomiędzy jakością pojedynczego małego zdjęcia, a widocznością całości?
Może ktoś poleci program do zrobienia tego? Używam teraz Mozaika w wersji trial, który ma ograniczenie przy zapisywaniu do maksymalnie 3000x3000px, a format A3 ma 3500x4900px. Próbuję to ominąć poprzez podzielenie oryginalnego zdjęcia na 4 części, wygenerowanie każdej mozaiki oddzielnie i połączenie tego z powrotem, ale widać inne odcienie dla każdej z 4 części i nie wygląda to super
droidexxx - #fotografia #grafika #kiciochpyta #mozaika #drukowanie 
Mireczki, chcę s...

źródło: comment_4dXuaIMBDnG4DXoivVBMv0dnNgClbYNM.jpg

Pobierz
  • 8
@droidexxx: Hej, co prawda nie posiadamy tego programu do mozaiek, ale nie martw się 3000x3000 spokojnie da się wydrukować na tym rozmiarze. Nie będzie to 300 dpi, a około 180 - jednak na jakości dużo nie zauważysz.

Chyba, że bardzo chcesz aby każde malutkie zdjęcie było bardzo wyraźne (co i tak przy strukturze fotoobrazu - bo tak to pewnie ma zostać wykonane - się zgubi).

Jak będziesz chciał to wydrukować to
@Bartex2: Orientujesz się może chociaż tak mniej więcej co to był za odcinek? Z tego co teraz przejrzałem ich kanał to nic znalazłem nic w tematach, które mogłyby coś takiego sugerować
@NeedPrint: Chcę żeby było wyraźne na tyle ile jest to możliwe, dlatego chciałbym uzyskać jak najwyższą rozdzielczość. Podpowiecie mi jaką minimalną rozdzielczość na a3 musi mieć zdjęcie żeby można było zobaczyć co na nim jest (nawet z bliska)?
Jak