Wpis z mikrobloga

Pojawiały się tutaj podsumowania najlepszych filmów roku od różnych mirków, ale nie widziałem jeszcze najbardziej oczekiwanych w 2017. Więc chyba będę pierwszy.

15. Annihilation
Nowe science-fiction od Alexa Garlanda, twórcy bardzo ciepło tutaj przyjętej Ex Machiny. W obsadzie m.in. Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh i Oscar Isaac.

14. Thor: Ragnarok
Normalnie ten film byłby mi kompletnie obojętny, jak prawie wszystko od Marvela, ale jest jeden dość istotny szczegół, który czyni ten projekt interesującym - reżyser Taika Waititi, autor między innymi Hunt for the Wilderpeople czy Co robimy w ukryciu.

13. Wiedźmin
Jako fan uniwersum wiedźmińskiego, powinienem być ekranizacją bardzo podjarany. No i z początku byłem, ale później zobaczyłem serię Legendy Polskie od Tomka Bagińskiego i zacząłem się co raz bardziej martwić. Niestety widać u Tomka wielkie braki warsztatowe, co może przełożyć się na końcową jakość tego filmu. Poza tym, średnio wierzę w premierę w tym roku.

12. Moonlight
O ile tematyka filmu, to nie jest coś co powoduje, że czekam na ten film, to średnia 99 na Metacritic, już tak. Na pewno będzie to ważny film na tegorocznych Oscarach.

11. Kingsman: Złoty krąg
Kingsman: Tajne służby zebrał mieszane recenzje, ale mi sprawił mi masę frajdy, bawiąc się konwencją kina szpiegowskiego z lat 60 i 70. Liczę, że od sequel będzie co najmniej tak samo dobry.

10. The Lego Batman Movie
Na Lego Movie świetnie się bawiłem, pomimo trochę nijakiej fabuły. Zapowiada się najlepszy film od DC.

9. Jackie
Kolejny ważny film w kontekście tegorocznych Oscarów, a i Natalie Portman nigdy za wiele.

8. Weightless
Terrence Malick, Emmanuel Lubezki, Michael Fassbender, Christian Bale, Cate Blanchett, Natalie Portman, Ryan Gosling, Rooney Mara, Benicio Del Toro. To wystarczy.

7. Paterson
W zasadzie film premierę w Polsce już miał, ale do kina u mnie w mieście jeszcze nie trafił, więc go tu umieszczę. Przyznam bez bicia, że nie widziałem jak dotąd żadnego filmu od Jima Jarmuscha, ale wszyscy chwalą, więc czekam i ja.

6. Manchester by the Sea
Kolejny film, na który czekam przede wszystkim ze względu na znakomite recenzje.

5. La La Land
Nigdy nie myślałem, że będę wyczekiwał musicalu. Damien Chazelle nie zwalnia tempa i wygląda na to, że po znakomitym debiucie z Whiplashem, znów zrobił jeden z najlepszych filmów roku.

4. Milczenie
Martin Scoresese od lat trzyma wysoki poziom, więc każdy kolejny jego film ląduje z automatu u mnie na liście najbardziej oczekiwanych.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. Strażnicy Galaktyki vol. 2
Strażnicy Galaktyki, to najlepsze co przydarzyło się kinu rozrywkowemu od jakichś 20 lat (pewnie przesadzam, ale kilku ostatnich na pewno). Wiele wskazuje, że James Gunn utrzyma poziom pierwszej części, więc jaram się po stokroć.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. Gwiezdne wojny: Epizod VIII
Pewnie to co teraz napiszę, będzie dla większości osób kontrowersyjne, ale pomimo pewnych problemów Przebudzenia Mocy, a przede wszystkim wtórności scenariusza, po dwóch seansach jest to mój drugi ulubiony film z uniwersum Gwiezdnych wojen. Naturalnym więc jest, że na Epizod VIII czekam z wypiekami na twarzy.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Blade Runner 2049
To jak bardzo jestem podjarany tym filmem, równoważy trochę, to jak się o niego obawiam. Z drugiej strony, jak spojrzy się na osoby odpowiedzialne za ten projekt, to po prostu nie można się nie jarać - w głównych rolach zobaczymy m.in. Harrisona Forda, Ryana Goslinga i Robin Wright, za scenariusz odpowiada Hampton Fancher, czyli gość który pisał skrypt do pierwszego Blade Runnera, muzykę komponuje Jóhann Jóhannsson, operatorem jest
Roger Deakins, a nad wszystkim czuwa jeden z najgłośniejszych reżyserów ostatnich lat, czyli Denis Villeneuve.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Warte wspomnienia:
The Founder, Dunkierka, Obcy: Przymierze, T2: Trainspotting, Kong: Wyspa Czaszki, Lekarstwo na życie

Myślę, że nic ważnego nie pominąłem.

#film #filmy #2017
  • 1
  • Odpowiedz