Wpis z mikrobloga

@appo_bjornstatd: Na prawdę uwierzyłaś, ze komuś ten film się podoba ? Ludzie robią sobie jaja.

Sam osobiście jestem bardziej serialowy niż filmowy. Mam trochę filmów które oceniłem wysoko ale też nie mogę powiedzieć aby były obiektywnie arcydziełami, bo imho takich filmów nie ma. Obiektywnie to można wymienić filmy które były prekursorami w jakiś stylu opowiadania historii czy kręcenia filmów, jak Np Matrix, czy Blair Witch Project, który to doprowadził do boomu
dużo sie tego nazbierało, jednak nie wiem czy robić z tego podsumowanie w jednym miejscu, bo mam wrażenie, że nie wszystkie filmy są na "przed śmiercią" ale filmy, które się po prostu Wam podobają.
No ale cóż, czekam z tym do jutra:)
@appo_bjornstatd
1. Kolor Purpury.
2. Co gryzie Gilberta Grape'a.
3. Mechaniczna Pomarańcza.
4. Stara trylogia Gwiezdnych Wojen.
5. Ziemia Obiecana.
6. Odlot.
7. Tajemnica IZBY.
8. Kung Fu Panda (trylogia).

Wymieniłem te, które tu jeszcze nie padły.

Chociaż pytanie niezbyt precyzyjne. Jeżeli chodzi o jeden jedyny film tuż przed śmiercią, to zdecydowanie Odlot. Pozytywny, jednocześnie przejmujący i niezwykle kreatywny film, arcydzieło kina.
Ogólnie to podejścia, że najbardziej kreatywni ludzie z branży filmowej
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@toxarz: Bo to film budujący napięcie, efekty specjalne są dyskretne (każda sekunda filmu to praktycznie jakieś efekty - ale nie licz na wybuchy, po za tym scena z małpami to jedna z najbardziej kultowych scen - filozofia
wiele scen ma bardzo duże znaczenie (podanie, niepodanie ręki), drobniutkie kłamstwo, rozmowa z dzieckiem, gra w szachy, kolor monolitu - to wszystko ma znaczenie dla odbioru filmu.