Wpis z mikrobloga

Mirki z #ubezpieczenia oraz #prawo mam pytanie, dzisiaj zatrzymała mnie policja, dostałem mandat 50 zł za brak dokumentu OC mimo, że pokazałem pdf, który otrzymałem w emailu od ubezpieczalni.

Ponadto Policja w swojej bazie (ja również na stronie #ufg nie mogę odnaleźć po swoim VIN / tablicach polisy, widnieje brak danych również na dzień obowiązywania poprzedniej polisy) nie odnalazła mojego ubezpieczenia.

Samochód (cały pakiet) ubezpieczony jest w #aviva od prawie dwóch lat, pierwsza polisa opłacona w pełni jedną płatnością, natomiast aktualna polisa ważna do końca marca, płatna co miesięcznymi ratami (są opłacane).

W czerwcu miałem mini kolizję gdzie została wezwana policja (zbiłem lusterko w innym samochodzie swoim lusterkiem, nie miałem oc przy sobie, tylko telefon + pdf) został spisany stosowny dokument, dostałem mandat za kolizję i po ok 2-3 tygodniach otrzymałem pismo z #aviva o zgłoszonej szkodzie przez poszkodowanego.

Ponadto miałem kontrolę drogową w listopadzie i również tylko telefon + pdf + policja sprawdziła u siebie w systemie i było wszystko ok.

Meritum: policja poinformowała mnie, że musi sporządzić pismo do jakiejś instytucji celem weryfikacji mojej polisy i w najgorszym przypadku grozi mi kara za brak OC (aktualnie 4.000 zł).

Jak to jest, że raz polisa jest raz nie? Była kolizja, było ok, kontrola lotnej skody też było ok, dzisiaj z nudów zatrzymuje mnie policja i taki news...


Czy może ktoś delikatnie obeznany w tematach #ufg #ubezpieczenia może mi coś podpowiedzieć?
  • 11
Meritum: policja poinformowała mnie, że musi sporządzić pismo do jakiejś instytucji celem weryfikacji mojej polisy i w najgorszym przypadku grozi mi kara za brak OC (aktualnie 4.000 zł).


@Kajoj: kara ci nie grozi, bo z tego co wyczytałem masz możliwość udokumentowania posiadania polisy OC ppm, w związku z tym nie bój się, jak nie było przerwy w ubezpieczeniu to nic ci nie zrobią
@Kajoj: nieważne, UFG nie jest wyznacznikiem czy posiadasz polisę czy nie. Nie powinieneś przyjmować tego mandatu a policjanta pouczyć żeby się podszkolił :)

@Jestem_Tutaj: wprowadzają ale w każdym zakładzie ubezpieczeń są dziury i tego nie unikniesz
@doeros: @fromasz56: jasne, ale nie chce mi się za 50 zł latać po sądach, do tego w innym mieście niż będę mieszkał za ok miesiąc.
@Jestem_Tutaj: polisa jest kontynuacją poprzedniej i jest ważna do końca marca br. więc chyba nie ma tutaj możliwości przerwy
@Kajoj może inaczej... Ty nie zbiedniejesz ale taki osioł będzie sobie wyrabiać normy mandatowe na niewiedzy ludzkiej. Ja bym się odwołał od mandatu i złożył na niego jeszcze skargę dla samej słuszności. Tak jak pisałem Ty może i nie zbiedniejesz ale Samotna matka będzie musiała odjąć sobie od ust chleba za te 50 zł.