Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 1: 1.01-08.01.2017
Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

Czas na pierwsze podsumowanie w 2017 roku, a jednocześnie pierwsze wydanie po moim powrocie z muzycznego niebytu ( ͡° ͜ʖ ͡°). W tym tygodniu na liście znalazło się 12 utworów, które ukazały się od 1 stycznia. Raczej brak produkcji, które pamiętać będę latami, ale każda z nich jest bardzo dobrze stworzona od strony technicznej.

12. Afrojack Jay Karama - Diamonds || #trap || Wydane 6.01.2017 w Wall Recordings
Potężny trap z motywami z dutch/fidget house. Wykorzystanie tych stylów nie dziwi, gdy spojrzymy na dawną twórczość Afrojacka.

11. Bolier - Ipanema (Marcus Schossow Extended Remix) || #groovehouse #house || Wydane 2.01.2017 w Spinnin' Remixes
Bardzo dobra produkcja od osoby, której twórczość bardzo szanuję, a mianowicie od Marcusa Schossowa. Niskie miejsce ze względu na to, że jest bardzo podobne do wersji oryginalnej, mimo sporego ulepszenia względem oryginału.

10. BYOR & Hannov - For The People || #techhouse || Wydane 2.01.2017 w Vudu Records
Techhousowa petarda, robi robotę.

9. Arston - Beautiful Asian (Instrumental Mix) || #bigroomprogressivehouse || Armada
Wersja z wokalem wydana została miesiąc temu, jednak zostawiała wiele do życzenia. wersja instrumentalna nie jest tak irytująca jak oryginał. Została stworzona w stylu wcześniejszego utworu Arstona w kolaboracji z Sandro Silvą, a mianowicie Takeover, w obu utworach producenci starali się utrzymać pewną dozę epickości, co trzeba przyznać im się udało.

8. Dimitri Vegas & Like Mike vs. Diplo feat. Deb's Daughter - Hey Baby (Lost Frequencies Remix) || #bigroomprogressivehouse || 1.01.2017 Darmowe wydanie (wycofane)
Według mnie najlepszy remix moombathonowego hitu od Diplo i DV&LM. Lekko progresywny utwór z urzekającymi samplami gitarowymi.

7. Fabian Mazur - My Love || #futurebass #trap || Wydane 29.12.2016 w Spinnin Premium (Darmówka)
Wydany na darmowej EPce razem z utworem Shoot Them Down. My Love przedstawia lżejszą stronę tej EPki, czyli produkcję w klimatach future bass. Miła, spokojna melodia.

6. Sebjak - Moog || #progressivehouse || Wydane 2.01.2017 w Bibliotheque Records
Pierwszy w tym roku czysty, progresywny house, który przyciągnął moją uwagę. Nie jest to co prawda utwór na poziomie wcześniejszych kolaboracji tego pana z Schossowem, ale ma w sobie urzekającą i zapadającą w pamięć melodię.

5. Snakehips, MØ - Don't Leave || #futurebass #trap || Wydane 6.01.2017 w Sony Music Entertainment UK Limited
Kolejny futurebass na liście, który może zostać potencjalnym hitem w takich państwach jak Wielka Brytania. Nic dziwnego, ta kolaboracja musiała się udać.

4. Armin Van Buuren & Garibay Feat. Olaf Blackwood - I Need You || #dance || Wydane 6.01.2017 w Armada Music
Byłem sceptycznie nastawiony do tej produkcji, jednak z każdym kolejnym odsłuchem podobała mi się coraz bardziej. Nie można na nią patrzyć przez pryzmat kariery trancowej producenta. Na uwagę zasługuje porządny wokal, dobry tekst oraz głębsze, taneczne dźwięki. Prawdopodobnie za niedługo usłyszeć będzie można tę produkcję w większości komercyjnych stacji radiowych.

3. deadmau5 - Raise Your Weapon (Hex Cougar Remix) || #futurebass #trap || Darmówka wydana w pierwszych dniach stycznia
Od pierwszego odsłuchu spodobał mi się ten remix niezapomnianej produkcji myszy. Posiada swój klimat mimo wykorzystywania nowoczesnych dźwięków.

2. Lucas & Steve feat. Jake Reese - Calling On You || #house #futurehouse || Wydane 6.01.2017 w SPINNIN' RECORDS
Kolejna, dobra produkcja od tego duetu. Produkcja posiadająca typowo galantisowy wokal, przy zachowaniu stylu typowego dla Lucasa i Steva. Jest to utwór prezentujący lżejszą wersję future house.

1. Lika Morgan - Feel the Same (EDX Dubai Skyline Remix) || #house || Wydane na początku roku (nie znalazłem dokładnej daty)
EDX wchodzi z przytupem w kolejny rok. Kawał housiwa, w którym sprawne ucho usłyszymotyw podobny do hitu sprzed lat Supermode - Tell Me Why. Głębszy bass z pogranicza deep house, a czystego house, porządny wokal - w tym tygodniu nic innego nie mogło znaleźć się na miejscu pierwszym.

Średni tydzień, mimo to zachęcam do komentowania i dzielenia się świetną muzyką.
Link do paczki z utworami

#edm #umf #muzyka #muzykaelektroniczna
  • 2