Wpis z mikrobloga

@B3RC1K: A jakie słuchawki podpinasz? Podpinasz bezpośrednio do karty, czy przez front-panel?. Masz możliwość sprawdzenia innych słuchawek?
Na jakiej głośności słyszysz szum? Czy jest on przy włączonej muzyce, czy przy włączonej pauzie, czy nawet świeżo po uruchomieniu komputera bez żadnej muzyki?
@kroxintu: Jest bez żadnej muzyki. Przy jakichkolwiek dźwiękach nie jestem w stanie go usłyszeć. Podpinam Reloopy SHP-1. Podpinam bezpośrednio pod kartę z tyłu. Mam możliwość i zaraz to zrobię. I jeszcze dodam, że jak przełączę analog out na "2 speakers" problem znika.
Może być to coś z prądem?


@B3RC1K: W sensie zasilanie komputera? Nie, skoro piszesz, że przy przełączeniu w sterowniku trybu na "głośniki".

Ustaw w mixerze na 70, głośnością systemową reguluj głośność odtwarzania.

Przy okazji, w sterowniku pod pokrętłem głośności kliknij malutki przycisk "HF", aby wyłączyć wszelkie cyfrowe efekty dźwięku.

W sterowniku w głównej zakładce "Main", opcje kolejno od góry:
-Audio Channel - 2 channels
-Sample Rate - PCM 44.1 KHz
@kroxintu Tylko, że zmiana głośności w żaden sposób nie wpływa na ten szum. On sobie po prostu jest bez względu na głośność, pcm itp. Wpływa na niego tylko zmiana z headphones na 2 speakers. A opcje zrobiłem takie jak podałeś.
@kroxintu Tyle że bez tego te słuchawki nie mają mocy. Tego headphones używam tylko dlatego że można tam ustawić te ohmy i wtedy dopiero zaczynają grać.
@B3RC1K to tak jak mówię, to normalne. Z reguły jest tak, albo powinno być, że im droższe źródło/wyższy model karty dźwiękowej, tym mniejszy szum, ale to też nie jest reguła.