Wpis z mikrobloga

Mineły dwa miesiące odkąd kupiłem oczyszczacz powietrza Xiaomi. Obiecałem wam test, jednak aby powiedzieć coś opartego na liczbach, musiałem poczekać aż przyjdzie zamówiony na #aliexpress miernik pyłu SDS011. Oto kilka moich obserwacji z użytkowania.

- Liczba kurzu w mieszkaniu nie zmniejszyla się
- Oczyszczacz reaguje na przypalone jedzenie/zapach z kuchni
- W mieszkaniu "nie śmierdzi". Po wyjściu na zewnątrz czuć jakby się stało przy ognisku
- Oczyszczacz jest w pełni zautomatyzowany - włącza się i zmienia tryby tak jak ustawiłem w aplikacji.

Przebieg pomiaru:
- Urządzenie nie pracowało od 12h
- Przewietrzenie mieszkania przy zanieczyszczeniu na zewnątrz około 250% (15 minut)
- Tryb Turbo (10 minut)
- Tryb Auto (4h)
- Tryb Sleep (7h)

https://plot.ly/~piotrekp/1.embed

#smog #krakow #xiaomi
Pobierz Uparciuch - Mineły dwa miesiące odkąd kupiłem oczyszczacz powietrza Xiaomi. Obiecałem...
źródło: comment_4c68GM3M2B5wr6p0OGhdscOmFlolVrQm.jpg
  • 113
@Uparciuch: co ile musisz wymieniać filtry? Widzę, że masz go już ponad rok więc pewnie co najmniej jeden raz już wymieniałeś :). Plus czy ktoś z domowników jest alergikiem? Szczególnie na pyłki? Jeśli tak, to odczuwa różnicę?

W tej chwili można kupić ten Xiaomi z polskiej dystrybucji za około 600pln. Rozważam jeszcze Daikina ale to koszt około 1800pln dlatego zastanawiam się czy warto dopłacić. Z drugiej strony Daikin ma niby w
Jakie filtry w oczyszczaczach są w stanie wyłapać te najmniejsze drobiny jak PM 2,5, które są najbardziej szkodliwe. Mieszkam w Krakowie i zaczyna się problem smogowy, jak co roku zresztą.
@koscielny: Sprawdź sobie oczyszczacze Alfda ALR300, Alfda ALR550 które są wyposażone w filtry HIMOP oraz HEPA. Pierwszy filtr oczyszcza powietrze z pyłów, alergenów, kurzy, szkodliwych gazów, a drugi z pyłów zawieszonych PM 2,5 oraz PM 10. Czyli tych pyłów które w perspektywie czasu są w stanie zrobić największe spustoszenie w układzie oddechowym. Poza tym wyposażone są w czujnik informujący o jakości powietrza. Są też ciche, więc mogą być wykorzystywane w pomieszczeniach
@tarkan: Rzeczywiście w Alfda mają bardzo dobre oczyszczacze powietrza... Trochę się cenią, ale nie bez przyczyny. A i jeszcze ważna sprawa, aby oczyszczacz był dobrany wydajnością do danego pomieszczenia. Chodzi o to, aby był efektywny. Tam w specyfikacji poszczególnych urządzeń jest to dosyć dobrze opisane.