Wpis z mikrobloga

Mineły dwa miesiące odkąd kupiłem oczyszczacz powietrza Xiaomi. Obiecałem wam test, jednak aby powiedzieć coś opartego na liczbach, musiałem poczekać aż przyjdzie zamówiony na #aliexpress miernik pyłu SDS011. Oto kilka moich obserwacji z użytkowania.

- Liczba kurzu w mieszkaniu nie zmniejszyla się
- Oczyszczacz reaguje na przypalone jedzenie/zapach z kuchni
- W mieszkaniu "nie śmierdzi". Po wyjściu na zewnątrz czuć jakby się stało przy ognisku
- Oczyszczacz jest w pełni zautomatyzowany - włącza się i zmienia tryby tak jak ustawiłem w aplikacji.

Przebieg pomiaru:
- Urządzenie nie pracowało od 12h
- Przewietrzenie mieszkania przy zanieczyszczeniu na zewnątrz około 250% (15 minut)
- Tryb Turbo (10 minut)
- Tryb Auto (4h)
- Tryb Sleep (7h)

https://plot.ly/~piotrekp/1.embed

#smog #krakow #xiaomi
Pobierz Uparciuch - Mineły dwa miesiące odkąd kupiłem oczyszczacz powietrza Xiaomi. Obiecałem...
źródło: comment_4c68GM3M2B5wr6p0OGhdscOmFlolVrQm.jpg
  • 113
W świątecznej/ po świątecznej wyprzedaży zamówiłem, miałem "problem" z weryfikacją płatności, ale już jak przez to przebrnąłem, to 07 stycznia wysłali paczkę odebrałem 11 + plus cło 49zł. sprawuje się dobrze, nie wdawałem się aż tak jak kolega dokładnie w skuteczność. Nie mniej czuć "świeżość" nawet przez sam ciąg?ruch powietrza. 4-5 miesięcy zbierałem się do zamówienia i trafiłem muszę w przyznać.
@mietek_rzul: Kiedy są teraz jakieś święta? :P

Się napaliłem na ten sprzęt za $150+ a tu dupa blada.. Ostatecznie kupię w AZE ale cena prawie dwa razy większa :( Dziwna sprawa, że przesyłka aż tyle kosztuje, to jest tak duże pudło? Nawet sprawdzałem czy jak kupię z 5 sztuk to się rozłoży i będzie taniej ale nie bardzo :(

A jak z miernikiem pyłów? Pokazuje zmianę?
@uparciuch: jest możliwość [odpłatnego] pożyczenia czujnika pyłu? Bo mam inny oczyszczacz (webber) i chciałbym przetestować jego skuteczność, a nie da się teraz nigdzie w Polsce kupić "gotowca". Ten webber pokazuje zielone światełko (czyli dobre powietrze), nawet gdy otwieram okno na pięć minut, a na zewnątrz norma jest przekroczona o 300%
@uparciuch ok, myślałem, że badałeś swoim. Poczekam jeszcze, może się pojawią u polskiego dystrybutora, bo cena wygląda podobnie. W sumie może byłby to dobry interes z wypożyczaniem czujnika na tydzień, bo jest teraz boom na smog.
@Uparciuch: dałbyś radę napisać kilka zdań więcej o tym czujniku PM? :) Rozważam zakup PMS7003, ale zupełnie nie wiem od czego zacząć, jak już przyjdzie. Co muszę dokupić, jak to połączyć i zaprogramować. Chociaż kilka wskazówek albo jakaś stronka, dalej już sobie poradze :)
@Uparciuch: skrypt w pythonie jest gdzieś dotępny, czy sam go napisałeś? Pobieranie danych z tego urządzenia jest skomplikowane, czy urządzenie zwraca pomiary w jakiś prosty sposób (pisałem sporo skryptów shellowych w linuxie jednak nigdy takich które wymagają jakiś driver-ów i nie wiem czy podołam).
A mnie z kolei interesowałby filtr powietrza Air Purifier z firmy philipiak. Chetnie poznam opinie, jakieś info o specyfikacji.
@rojas: Witam! Rojas, filtr powietrza Air Purifier zwiększa komfort oddychania oraz: usuwa dym i pyłki, zwalcza nieprzyjemne zapachy, oczyszcza powietrze ozonem usuwając wirusy, koncentruje jony ujemne, rozkłada formaldehyd, sterylizuje promieniami UV / fotokatalizator oraz usuwa bakterie chorobotwórcze, pleśnie i grzyby. Więcej o nim na stronie shop.philipiakmilano.pl/air-purifier-9009i-200310374#

Pozdrawiam, Marta Kowalewska
Online Ekspert marki PHILIPIAK
@komw: no hej, po roku ale zapytam, jak ustawiasz powiadomienie na telefon że się włączył tryb turbo po przekroczeniu ileś tam pm? Jak ustawić żeby sie ten tryb turbo uruchomił po jakims limicie? Ja moge chyba tylko ulubione uruchomic