Wpis z mikrobloga

Mineły dwa miesiące odkąd kupiłem oczyszczacz powietrza Xiaomi. Obiecałem wam test, jednak aby powiedzieć coś opartego na liczbach, musiałem poczekać aż przyjdzie zamówiony na #aliexpress miernik pyłu SDS011. Oto kilka moich obserwacji z użytkowania.

- Liczba kurzu w mieszkaniu nie zmniejszyla się
- Oczyszczacz reaguje na przypalone jedzenie/zapach z kuchni
- W mieszkaniu "nie śmierdzi". Po wyjściu na zewnątrz czuć jakby się stało przy ognisku
- Oczyszczacz jest w pełni zautomatyzowany - włącza się i zmienia tryby tak jak ustawiłem w aplikacji.

Przebieg pomiaru:
- Urządzenie nie pracowało od 12h
- Przewietrzenie mieszkania przy zanieczyszczeniu na zewnątrz około 250% (15 minut)
- Tryb Turbo (10 minut)
- Tryb Auto (4h)
- Tryb Sleep (7h)

https://plot.ly/~piotrekp/1.embed

#smog #krakow #xiaomi
Uparciuch - Mineły dwa miesiące odkąd kupiłem oczyszczacz powietrza Xiaomi. Obiecałem...

źródło: comment_4c68GM3M2B5wr6p0OGhdscOmFlolVrQm.jpg

Pobierz
  • 113
tez mam ta maszynke, mialem nadzieje ze mniej bedzie sie kurzyc ale niestety nic z tego :-) ilosc kurzu prawie taka sama... przy okazji okazalo sie ze w mojej okolicy powietrze nie jest az tak zanieczyszczone jak w Krakowie :-)
@Uparciuch jak robisz aby czyścił powietrze w całym mieszkaniu? Czy czyscisz tylko pojedyncze pomieszczenie? Bo spędzam czas w domu w tylu pokojach ile mam, a oczyszczacz wiadomo że jest jeden tylko
@Coffeephile: Na xiaomi.com.pl mają Air Purifier 1 i wysyłają z Polski, więc ciężko stwierdzić. Dwójka się rozeszla wszędzie - można ściagnąć w 3-7 dni za 920 zł z przesyłką (w tym przesył 70 dolców bodajże), ale wolałnym kupić legitnie w kraju :(
@artur-kaminski-180: https://pl.aliexpress.com/store/product/nova-PM-sensor-SDS011-High-precision-laser-pm2-5-air-quality-detection-sensor-module-Super-dust/421570_32317805049.html
@dildo_vaggins: wrzuciłem sobie logowanie do pliku w pythonowym skrypcie (timestamp,pm25,pm10) i zaimportowalem dane na plot.ly
@brateczek: zapachów nie wyłapuje (to ma np. Daikin MC70), ale wyłapuje cząsteczki tłuszczu jak gotujesz/przypalisz coś
@ryssiek: u mnie na kurz bardzo pomogła pożyczona na dwa tygodnia Roomba (odkurzacz automatyczny). Kiedyś jak dozbieram trochę kasy na pewno się w niego wyposażę - jest przepaść.
@Pr2speQ: Przenoszę między salonem a sypialnią
@Uparciuch: Zapewne przed zakupem porównywałeś z popularnymi modelami - Sharp czy też Stadler Form itp. Mógłbyś krótko napisać czemu akurat Xiaomi? Są już tak samo mocni jak w telefonach?

Drugie pytanie dot. Twojego wykresu - z czego wynikają te skoki? Na początku zaciągnąłeś brudne powietrze - 15 min wietrzenia. Potem oczyszczacz "zrobił robotę". A potem...co się działo?
@Uparciuch: Wiem, gdzie kupiłeś - czytałem, szukałem, nie ma ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ale tak czy siak dzięki za odzew - będę chyba ściągał jakimś ekspresem z zagranicy. Kojarzysz może, co to za czeski sklep?