Wpis z mikrobloga

Ku@hbmm: Witaj, Czy możesz mi powiedzieć jak wyglądała sprawa z projektem? Kupiłeś murowany i przerabiałeś we własnym zakresie czy może wykonawca wyliczył wszystko na podstawie własnego doświadczenia? Chociaż projekt i tak chyba musiałeś mieć dostosowany do technologii drewnianej aby w urzędach wszystko grało....rozjaśnij mi to proszę :)
  • 17
@adrian012: @Gummy: Projekt kupiłem murowany, teraz już jest dostępny kanadyjczyk. Niestety musiałem to zaadaptować a i tak to była fikcja dla urzędu ponieważ wykonawca zrobił według własnego doświadczenia.
@hbmm: Dziękuję za dotychczasowe informację.
Chciałbym zadać jeszcze kilka pytań.
1. Jak grubych słupków używali?
2. Jaki przekrój krokiew?
3. Na filmie wygląda tak jakby wszystko zbijali gwoździami....czy używali w ogóle jakichkolwiek śrób?
4. Jaka grubość OSB na ściany?
5. Jaka OSB na dach (na filmie widać, że raczej cienka). Jakie będziesz dawał pokrycie?
6. Jeżeli to nie tajemnica, to ile kosztowało ich praca z materiałem? (OSB też firma zapewniła)

Przepraszam,
@adrian012:
1. 14x3,8cm nośne 9x3,8cm działowe
2. krokwy w okolicach 18-20x3,8cm
3. tylko gwoździe śruby tylko do podwaliny
4. 12mm
5. 12mm grubość tutaj nie ma znaczenia niektórzy nie dają osb na dach. będzie blacha na rąbek.
6. 54tys (z zakwaterowaniem 1300zł) oraz z wiatroizolacją na dach ściany oraz z łatami i kontr łatami których na filmie nie widać.

Daliśmy ogłoszenie na oferteo i zgłaszali się wykonawcy były nawet propozycje za
@hbmm: Tak, ale własnymi siłami. Mam jakieś doświadczenie w tej kwestii, ale małe. Stąd moje pytania.
Projektu jeszcze nie mam. Dopiero załatwiam dokumenty do notariusza.
@adrian012: doradzę ci z mojego doświadczenia
konstrukcje zrób sobie za pomocą firmy mi za robotę i zakwaterowanie wyszło około 15tys reszta to materiały. Fundament robiłem w 80% sam zaoszczędzone około 7-8tys teraz robię dach jestem na etapie kręcenia drugiej połaci łat, dach mam dwuspadowy wiec dość prosty do zrobienia(tu powinienem oszczędzić około 9tys). W takim domu będziesz miał co robić samemu instalacje, wełna, regipsy, płytki malowanie itd. Sam konstrukcji nie zrobisz
@hbmm: Może i masz rację z tą firmą. Ale tak naprawdę to pewnie jeszcze dość odległa sprawa. Jak już dopnę kupno działki i zdecyduję jak projekt kupić, to będę się wtedy zasanawiał co i jak. Na tą chwilę dzikuję za informacje.