Wpis z mikrobloga

Hej Mirki!

Gdzie człowiek po kursie #frontend, samouk może szukać swojej pierwszej pracy w #krakow. Znacie może jakieś firmy, które poszukują właśnie kogoś takiego? Co do technologii, które on zna to #html, #css, #sass, #less, #javascript (z elementami #es6), #gulp, #jquery. Nawet jeśli nie znacie takiej firmy to proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami z poszukiwań swojej pierwszej pracy. Ja niestety od 4 lat pracuje zdalnie i krakowskiego rynku w ogóle nie znam :-)
Zostawię link do github tej osoby.

#webdev
Pozdrawiam :-)
  • 13
  • Odpowiedz
@saund wysyp juniorów, deficyt seniorów, jak widzę ogłoszenia po 20k tylko 3,4 letnie doświadczenie. Szkoły programowania wyrastają jak grzyby po deszczu, śmieszne bootcampy, wypuszczają randomowych programistów a ci, te same projekty w ich "portfolio" i Tobie przez to jest ciężko przebić, takie moje zdanie.
  • Odpowiedz
  • 0
@veranoo: Nie pytałem o opinie na temat bootcampow. Tylko o podzielenie sie informacja na temat firm które szukają juniorów. Dzięki
  • Odpowiedz
@veranoo wydaje mi się że panie HR po prostu je odrzucają bo nawet nie wiedzą co to github i jak nie ma doświadczenia to CV ładuje w koszu. Byłem na dwóch rozmowach i 2 razy wzięli kogoś innego tylko dlatego że ja mogłem na max 3/5 etatu. Przynajmniej tak mi powiedzieli. Najtrudniej dostać robotę, potem już powinno być git.
  • Odpowiedz
@zackson: no i co coraz wyższe wymagania na juniora. Znajomość wzorców projektowych, umiejętność pisania testów, ale hitem jest jest jak zaaplikowałem na front-end (html,css,js) a dostaję test z C, Python, C#, Java
  • Odpowiedz
C, Python, C#, Java


@veranoo: co XD Wyśmiałbym ich i wyszedł.

W ogóle nie wiem czy nie lepiej zacząć szukać pierwszej pracy za granicą np. w Niemczech. Dają Ci kasę na relokacje, wymagania mniejsze w przeciwieństwie do firm w Polsce, gdzie coraz więcej Januszy we front-end i wystarczy angielski. To co się zaczyna dziać w tym kraju to masakra. Te śmieszne akademie kodu czy inny syf który produkuje taśmowo ludzi którzy
  • Odpowiedz
@DannyMurillo na szczęście to był test online. Gdybym miał jechać gdzieś dalej i dostał takie coś... Była by afera, że nikt by nie chciał u nich pracować. Ja właśnie mam trochę kasy odłożonej żeby się przeprowadzić, rozsylam praktycznie po całej Polsce, oprócz KRK. Nie wiadomo czemu tak jest.
  • Odpowiedz