Wpis z mikrobloga

Proszę o wsparcie techniczne programowe.
Zakupiłem słuchawki tanie proste więc bez hejtu Lenovo P950N wszystko fajnie bo mają Jacka 4pin w sam raz do laptopa... Ale... Jak podpięte są pod telefon grają fajnie i głośno o nawet czysto... Ale podpinam je pod łapa i jest tragedia. Dźwięk pusty, bez jakości żadnej taki jakiś neutralny i w dodatku cichy...
Laptop to Lenovo z80-90 na windows 10
Gdy wyłączę w laptopie podbicie dźwięku (jakiś program do dzwieku teraz nie pamiętam digital coś tsm) dźwięk jest jakby czystszy bez nienaturalne go podbicia... Ale nadal to nie to co na telefonie (xiaomi mi max)....
Prosze o jakąś podpowiedź? Sterowniki czy ustawienia jakieś? Bo coraz bardziej mam ochotę wrócić na w7

#windows10 #lenovo #sluchawki #sterowniki #kiciopyta
  • 23
@KLIFord: Jeśli masz dwa w jednym - jack na słuchawki+mikrofon w lapku, to w panelu realteka (tam gdzie wszystkie opcje audio się ustawia) popróbuj klikać te kolorowe kropki w górnym prawym rogu okna (symbolizujące jacka), zarówno dla karty głośnikiów i mikrofonu i wybierz tam coś w rodzaju "zestaw słuchawkowy". Może być też na liście 2x "słuchawki" napisane, sprawdź czy zaznaczenie innych słuchawek na liście nie pomaga.
@emaq nie nie kolego one działają. Słuchawki Lenovo 4pinowe i laptop też Lenovo i widzi je oraz działają. Telefon nie wiem jak ale też je wspiera :-)
@protuberator tak, inne tanie słuchawki grają głośniej i bezproblemowo (a są na 2jack ale podpięte kabelm który robi z nich też 4pin Jacka)
@kroxintu nie mam takich opcji, ale i tak to trochę inaczej wygląda, sprzęt rozpoznaje i ma ustawione jako zestaw słuchawkowy ... :-(
@protuberator no w sumie nie wiem dlaczego na to nie wpadłem... Po południu to wykonam dziękuję. Ale coraz bardziej zaczynam skłaniac się aby wrócić na widnows 7 bo jakoś nie wiem co się dzieje w tej 10 i te aktualizacje bez pytania gdy masz internet na pakiety... Nie ważne dziękuję zerkne.
@protuberator no właśnie w nowych update już nie da się tego zrobić... O ile coś się pozmieniało jeszcze bardziej. Z jednej strony szkoda mi nowego disajnu W10 a z drugiej strony pod W7 wiedziałem wszystko co w nim siedzi ... I tu masz ambarast :-)
@protuberator już pamiętam dlaczego nie bawiłem się za długo z linuxem. Obraz mi faluje :-) Grafika wbudowana Intela 550 oraz dodatkową GeForce 840m... Płyta live cd... Ale może uda mi się chociaż słuchawki sprawdzić.
@protuberator już zwariowałem całkowicie... Nie wiem czy mi się wydaje czy już się nie znam... Słuchawki chyba po prostu grają słabiej na komputerze... Przy podłączeniu do telefonu nie wiem jakim cudem ale podbicie dźwięku jest lepsze... Chyba zostanę na zwykłych tanich słuchawkach tracerta które robią dobrze...
@protuberator xiaomi MiMaxPro. No w sumie nie sprawdzałem ale nie nie mam wszystko oryginał. Najlepsze jest to, że inne słuchawki podpinam do laptopa inne słuchawki i grają głośniej... Eeeh a cieszyłem się bo Lenovo laptop o Lenovo słuchawki.