Wpis z mikrobloga

Jednym z powodów braku chęci posiadania dziecka przez kobiety jest obawa, że po urodzeniu większość obowiązków spadnie na kobietę. Czyli prawie 70% kobiet uważa, że nie może liczyć na faceta. Z tego też może wynikać duża chęć uniezależnienia się finansowego od facetów i bycie samodzielną. No bo jeżeli nie można liczyć na faceta trzeba liczyć na siebie. Stąd stawianie na karierę i rozwijanie własnych pasji.

Zastanawia mnie tylko to nie lubienie dzieci w tym zestawieniu. To jest ponad 70% kobiet. Taki wynik wygląda nienaturalnie w zestawieniu z najbardziej pierwotną rolą kobiety i jej uwarunkowaniami biologicznymi. Jasne, jest dużo kobiet, które nie lubią dzieci, ale powiedziałabym, że tak z 30%, ale aż 70?!

Czy to może być jakiś mechanizm obronny i psychiczne odcięcie się od opcji posiadania dziecka, bo są niesprzyjające warunki?

#dzieci #madki #tatacontent #logikarozowychpaskow #przemysleniazdupy #antynatalizm #psychologia
WielkiNos - Jednym z powodów braku chęci posiadania dziecka przez kobiety jest obawa,...

źródło: temp_file.png6801427387374361778

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Jak jeszcze niedawno prowadziłem dzieci na spacer i bawiłem się na placu zabach, to dwie emerytki komentowały to w sposób taki: "Patrz Jadzia, za naszych czasów mężczyźni się tak dziećmi nie zajmowali". A wtedy była duża dzietność. Najwyraźniej wiele to mówi o współczesnych p0lkach
  • Odpowiedz
  • 237
prawie 70% kobiet uważa, że nie może liczyć na faceta


@WielkiNos: bo wybierają nieodpowiedzialnych bawidamków i później mają pretensje do wszystkich facetów, a nie do siebie, że wybrała felerny model
  • Odpowiedz
@WielkiNos baby nie chca rodzic, zwlaszcza dla polakow. Pragna sie sterylizowac. Jestem swiezo po przeczytaniu posta, ze Polska to zascianek, bo w Niemczech bez problemu można za ok 650 euro dokonac tego zabiegu i nie potrzebna zadna weryfikacja psychologa.
  • Odpowiedz
  • 21
Jak jeszcze niedawno prowadziłem dzieci na spacer i bawiłem się na placu zabach, to dwie emerytki komentowały to w sposób taki: "Patrz Jadzia, za naszych czasów mężczyźni się tak dziećmi nie zajmowali". A wtedy była duża dzietność. Najwyraźniej wiele to mówi o współczesnych p0lkach


@kuroszczur ej to też prawda. Faceci się zarąbiście dziećmi zajmują. Za moich czasów taki widok na placach zabaw i ulicach jak teraz był niespotykany.
  • Odpowiedz
@open_or_die chlop wydal ponad 15 tysiecy na lekarzy i rozne metody, by doszlo do zaplodnienia, bo jego baba zwlekala z dzieckiem i po 35 roku zycia sie obudzila, ze jednak chce. 2 lata zacieklej walki o zaplodnienie. A mogla po prostu pomyslec o tym wczesniej, bo sa ze soba 10 lat.
  • Odpowiedz
za moich czasów taki widok na placach zabaw i ulicach jak teraz był niespotykany


@WielkiNos: w twoich czasach, gdy po ulicach biegały białe niedźwiedzie mężczyźni mieli utrzymywać rodzinę
A w weekend to cała rodzina wyjeżdżała poza miasto nas rzekę, jezioro, morze, w góry, gdzie to mężczyzna przejmował opiekę, uczył dzieciaki jak rozpalać ognisko, rozstawiać namiot, łowić ryby, majsterkować itd.
Po prostu to nie było uważane jako opieka, a to właśnie te
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Z dzieckiem czy bez - zdrową postawą jest bycie samodzielnym finansowo, a nie bluszczem na portfelu partnera. Nawet jak ktoś się godzi na życie jako żywiciel/opiekunka ogniska to nawet dla zdrowia psychicznego warto mieć kontakt z innymi dorosłymi ludźmi, a nie tylko dziećmi i zbierać doświadczenie zawodowe jakby jednak związek się rozpadł.

Co do nielubienia dzieci to zwyczajnie młodzi ludzie widzą jaki to jest bullshit kiedy starsze babki tylko pieprzą
  • Odpowiedz
  • 15
@WielkiNos Kobiety posiadające kontrolę nad swoją reprodukcja finansami i prawa polityczne nie chcą mieć dzieci. To proste jak drut. Wyginiemy niestety
  • Odpowiedz