Wpis z mikrobloga

Jednym z powodów braku chęci posiadania dziecka przez kobiety jest obawa, że po urodzeniu większość obowiązków spadnie na kobietę. Czyli prawie 70% kobiet uważa, że nie może liczyć na faceta. Z tego też może wynikać duża chęć uniezależnienia się finansowego od facetów i bycie samodzielną. No bo jeżeli nie można liczyć na faceta trzeba liczyć na siebie. Stąd stawianie na karierę i rozwijanie własnych pasji.

Zastanawia mnie tylko to nie lubienie dzieci w tym zestawieniu. To jest ponad 70% kobiet. Taki wynik wygląda nienaturalnie w zestawieniu z najbardziej pierwotną rolą kobiety i jej uwarunkowaniami biologicznymi. Jasne, jest dużo kobiet, które nie lubią dzieci, ale powiedziałabym, że tak z 30%, ale aż 70?!

Czy to może być jakiś mechanizm obronny i psychiczne odcięcie się od opcji posiadania dziecka, bo są niesprzyjające warunki?

#dzieci #madki #tatacontent #logikarozowychpaskow #przemysleniazdupy #antynatalizm #psychologia
WielkiNos - Jednym z powodów braku chęci posiadania dziecka przez kobiety jest obawa,...

źródło: temp_file.png6801427387374361778

Pobierz
  • 106
@WielkiNos: dla mnie to brzmi jak problem z doborem partnera xD plus dzieci to nie jest żaden cel w życiu. Ale nic dziwnego, że skoro nie potrafią dobrać partnera bez myślenia o dzieciach to później jak trzeba wyjść głębiej to więcej nie pasuje.
Jak jeszcze niedawno prowadziłem dzieci na spacer i bawiłem się na placu zabach, to dwie emerytki komentowały to w sposób taki: "Patrz Jadzia, za naszych czasów mężczyźni się tak dziećmi nie zajmowali". A wtedy była duża dzietność. Najwyraźniej wiele to mówi o współczesnych p0lkach


@kuroszczur: w kategorii "wina polek" mówisz o tym, że w końcu mężczyźni zaczynają się zajmować dziećmi? XD przecież równy podział obowiązków to chyba dobry kierunek zmian?

To
  • 5
To po co to udostępniasz dalej? Dla poklasku Mireczków? xD


@Xnobodyx Widać, że jesteś amatorem w tych sprawach, więc cię uświadomię i nie musisz dziękować.

Gdybym chciała poklask to bym napisała zobaczcie jakie próżne i roszczeniowe p0lki, nie chcą rodzić dzieci z wygody tylko skakać do 40 na karuzeli kutang. Albo że dla polaka nie chcą rodzić, ale arabowi by wydały na świat całą gromadke.

5 plusów w ponad godzinę to poklask?
@WielkiNos: obowiązki przy samym dziecku to pikuś. Przekonuje sie o tym na wyjazdach z dzieckiem, gdzie nie muszę się martwić o gotowanie czy zakupy, tylko skupiam się na rozrywkach i wspólnym spędzaniu czasu. Niestety, opieka nad dzieckiem to nie wszystko, bo trzeba ogarniać jeszcze masę innych spraw jednocześnie związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego oraz praca, to jest serio ogromny obowiązek i odpowiedzialność, eksploatujący siły fizyczne i psychiczne.
To w większości spada
@WielkiNos: Właśnie to mnie najbardziej dziwi, jeśli Państwo tak bardzo chce zwiększyć dzietność to czemu nie stworzy ośrodków wychowania dzieci. Rodzice oddawaliby takie dziecko tam w zamian dostawali np. jednorazowo 10tyś, oczywiście nadal mogliby zostawić informacje że są rodzicami danego dziecka. Byłoby to obarczone tam jakimiś wyjątkami typu, że dziecko nie może pochodzić od matki z problemami z alkoholem, czy narkotykami, rodzice muszą mieć status o niekaralności etc. Takie placówki mogłyby
bo wybierają nieodpowiedzialnych bawidamków i później mają pretensje do wszystkich facetów, a nie do siebie, że wybrała felerny model


@lexico: To też nie jest takie proste i czarno białe, bo masz też toksyczne związki, i nie mam na myśli toksyczności jaką większość osób rozumie, aka kiedyś jakaś dziewczyna rozmawia z drugą, no wiesz to był toksyczny związek bo on ją zdradzał xd Mam na myśli na prawdę toksyczne związki, gdzie masz
@WielkiNos

Z tego też może wynikać duża chęć uniezależnienia się finansowego od facetów i bycie samodzielną. No bo jeżeli nie można liczyć na faceta trzeba liczyć na siebie. Stąd stawianie na karierę i rozwijanie własnych pasji.


Przecież to twoja pokrętna interpretacja i insynuacje.
Zaprezentowane przez ciebie dane przeczą twoim twierdzeniom i wnioskom.

Masz pokazane jak na dłoni że kwestie finansowe/ mieszkaniowe/ bytowe są zmartwieniem ODPOWIEDZIALNYCH mężczyzn..

Kobiece zmartwienia oscylują wokół hedonistycznych obaw