Wpis z mikrobloga

@CichyGlosZTyluGlowy: To ma sens, a już myślałem że jakiś chińczyk przegląda wykop, po tych akcja cebuli tutaj :D , no i znając chińczyków raczej podejrzewałem że te zdjęcia nie mają nic wspólnego z tym filamentem, tylko wyłowili je gdzieś w czeluściach internetu.
@xXProLiteXx: No to zwracam honor chińczykowi, bo okazuję się że te zdjęcia to nie jest "pic na wodę" jak podejrzewałem, można wiedzieć z ciekawości czy tak po prostu po zakupie ta pani przysłała wiadomość z prośbą o zdjęcia, czy to było po przy okazji jakieś innej rozmowy. I jeszcze przy okazji, dużo było zachodu z uruchomieniem tej drukarki? Coś kiedyś słyszałem że dużo roboty jest z kalibracją takich drukarek, a niedługo
@Mazur9: Powiem tak - gadałem z nią sporo bo z miejsca jak ją zbudowałem to zauważyłem kilka słabostek w drukarce które dało się łatwo poprawić, tanim kosztem. Samo złożenie zajęło mi około 6 godzin, kalibrowanie i pierwszy wydruk kolejne 6. A zanim miałem "porządne" wydruki minęły dwa dni dłubania przy ustawieniach. I od tego czasu drukuje dzielnie do momentu aż się coś spierniczy (średnio raz na miesiąc). W chwili obecnej miałem
@xXProLiteXx: Dzięki za odpowiedź, drukarkę będziemy składać w ramach koła na uczelni, już mamy prawie wszystko, tylko zbliża się sesja i nie wiem czy jest sens zaczynać bo zaraz nie będzie czasu, i czy nie lepiej zacząć na spokojnie po sesji, ale mocno kusi bo się nakręciłem. Od dawna mi się marzy prywatna drukarka, ale to duże koszta, chociaż wydaje mi się że był bym wstanie zbudować stosunkowo niskim kosztem z
@Pienio69: Tego się właśnie obawiam, problem że jak to z gadżetami bywa, mimo że drogie i niezbyt potrzebne to i tak chce się je bardzo mieć. Ale pewnie i tak się nie szarpnę prywatnie na taki gadżet mimo wielki chęci, nie na moją kieszeń. Ale fajnie że będę miał dostęp i się osobiście przekonam jak to z tym jest. Ciekawe czy w przyszłości coś się poprawi, albo cena spadnie, albo jakość
@Mazur9 Wraz z adopcja technologi ceny spadną, ale sądzę że to kwestia bardziej lat niż miesięcy.
Zakres praktycznych rozwiązań jest bardzo wąski... Bo co będziesz drukować dla siebie? Z praktycznych rzeczy, których sam używam to np. Uchwyt do gimbala dla kamerki Yi, obudowa na rpi z dacem. Tylko takie małe zabawki maja sens.
@Pienio69: No właśnie na początku pewnie by się przeglądało strony z gotowymi projektami i drukowało jakieś pierdoły "bo fajne" i później zastanawiało po co się w ogóle drukowało, a z praktycznych to właśnie bym sobie na przykład obudowę do rpi zero wydrukował, i jakieś pierdoły użytkowe, ale pewnie w większości można by było się obejść bez drukarki, obudowy do jakiś swoich projektów, ale tu też można np. w klasyczny sposób sobie