Wpis z mikrobloga

Mircy, pomocy! Zrobilem format kompa, zainstalowalem sterowniki, a mimo to odpalajac gry, ktore dotad mi chodzily, teraz wydajnosc jest zerowa.. w grze, ktora chodzila na ustawieniach srednie/ wysokie teraz mam 6fps. Wie ktos może co jest tego przyczyna? Laptop, grafika intel i geforce. Z góry dziekuje za pomoc! #komputery #laptopy #gry #pytanie
  • 25
@piotar: a odpala na gefroce, masz okienko aktywności na pasku, żeby to sprawdzić? Jeśli nie to sobie aktywuj i podczas gry alt + tab zobaczysz czy odpala z intela czy nvidia, możesz też ustawić ręcznie w panelu sterowania NVIDIA a także odpalać za pomocą opcji prawy przycisk myszy uruchom z i wybierasz nvidia
@piotar: sprawdz profile zasilania, jak wymuszony jest tryb energooszczedny, to zawsze bedzie uzywana karta zintegrowana, na ktorej bedziesz mial kilka klatek. Oczywiscie po tym, jak sprawdziles, czy geforce jest zainstalowany i wykryty przez system poprawnie
@piotar: może to trochę głupie :D ale sprawdzić można wszystko, czasem tak miałem że nagle z niewiadomych przyczyn traciłem stabilność w rozgrywce to niewyobrażalnych dropów, wyłączyłem komputer i włączyłem i wszystko działało już ok, może spróbuj, bo generalnie ciężko mi cokolwiek powiedzieć, rozumiem, że przed formatem wszystko było cacy, czyli pasty i temp w stresie jest ok
@pytlar zasilane ustawione na wysoka wydajnosc. Jak uruchamiam gre, to geforce, pokazuje, pracuje na jednym programie, wiec chyba pod tym wzgledem w porzadku
moze brakuje jeszcze jakis driverow, dx najnowszy jest? Dwa, nvidia znana jest z tego, ze najnowsze drivery nie zawsze sa najszybsze dla starszych kart.
w panelu zarzadzania nvidii (pod prawym klikiem na pulpicie) jest cos takiego jak zarzadzanie ustawieniami 3d, ustaw w globalnych procesor nvidia
@piotar: taki rpogram uruchamiasz i tam jest diagnostyka temperatur na procesorze i karcie podczas obciążenia takiego jak np. właśnie gry, gdy temp jest ponad normę dochodzi do tak zwanego procesu Throttlingu czyli spadku wydajności spowodowanego wysokimi temparaturami po prostu sprzęt nie wyrabia, nie muszę chyba tłumaczyć, że może się to skończyć ostatecznym #!$%@? karty, dlatego dobrze sobie wymieniać pastę pod grafiką i prockiem, ja to robię profilaktycznie raz na rok
@liqui6: @liqui6: jest bardzo duza roznica temp, przy uzytkowaniu normalnym i jak teraz odpalam gry, pasta nie byla zmieniana nigdy. dodatkowo dwa razy sie wylaczyl przy mocnym obciazeniu. jest mozliwosc ,ze karta juz jest zniszczona, czy w takim wypadku nie bylaby znajdowana przez system?
@piotar: nie wiem jak to jest z podwójnymi kartami ale myślę, że intel by się uruchamiał a nvidii by nie wykrywało po prostu, jeśli jeszcze kartę widzi to jest szansa, że po wymianie pasty i przeczyszczeniu sprawa ulegnie poprawie, taki zabieg można zrobić samemu wielkiej filozofii nie ma, sam robiłem pierwszy raz z tutorialem z yt, trochę kręcenia śrubek ale ogólnie spoko, a jeśli nie czujesz się na siłach apeluję, idź