Wpis z mikrobloga

@miscyfion: a tak już całkiem poważnie to zastanowienie się nad sensem trzymania w drużynie "bliźniaków" pod względem stylu gry. Za jakiś czas jak już wzrośnie presja i nacisk, że koniec z wymówkami o żółtodziobach dla LaVina i Wigginsa będzie ciasno. Obaj fajni swingmani dodatkowo KAT co lubi grać z piłką. Tylko pytanie za kogo i kogo. Za Wigginsa można uhandlować więcej. Ciężko określić potrzeby Minnesoty bo defacto co mecz wychodzi co
@miscyfion: Dograłbym sezon próbując grać Lavinem z ławki. A potem jeśli nie pyknie to nie mam pojęcia. Żal trejdować kogokolwiek. Problem że Rubio nie rzuca i nie może grać bez piłki (ale jest bardzo dobrym obrońcą), a Lavine z Wigginsem dublują się w ofensywie i słabo bronią (Lavine nawet bardzo słabo)
@miscyfion: Po pierwsze pozbyć się Wigginsa, powtarzam od początku sezonu, że LaVine to lepszy zawodnik (ostatnio niektórzy z negujących to twierdzenie zaczęli mi przyznawać rację). Za niego jakiś PF i SF potrafiący grać bez piłki. Mam mieszane uczucia co do Rubio. Z jednej strony to świetny playmaker i zaskakująco solidny defensor, z drugiej, jak ma zostać w zespole to trzeba mu zakazać rzucać, albo sprowadzić trenera, który będzie z nim pracować
@HalfManHalfAmazing: cc @miroslaw_suchoklates: @czarny_matt94: @loretti:

I wybrałbym do wytrejdowania kogoś z dwójki Rubio - LaVine, bo nie mogą grać razem. I raczej zostawiłbym Rubio, bo lubię mieć klasycznego PG.


Na teraz to przede wszystkim chcialbym przehandlowac Rubio. Przypominam, ze w lidze, gdzie 7 footerzy zaczynaja rzucac za 3, Rubio ma statystyki z kariery na poziomie 10ppg na FG-37% i 3P-309. Wiem, ze fajny z niego koles, czasami ladnie
@Zdradzony_O_Swicie: Jakoś się nigdy tak mocno nie zastanawiałem nad tym głębiej. W sumie w tym sezonie i tak raczej nic nie ugrają, nawet o PO może być ciężko, więc może trade'y nie są najlepszym wyjściem teraz. Może w noc draftu? Będzie pick, może kogoś wyciągną jak dorzucą Rubio czy Wigginsa? Może ktoś do tego czasu będzie chciał się agresywniej przebudować? Cierpliwość może być kluczowa.
@miscyfion:

1. Nie wymieniać Rubio, Lavine'a, Wiggins, KATa, Dunna oraz picku. KAT to najlepszy gracz Minny, Lavine to świetna broń ofensywna, Wiggins już ma duży wachlarz umiejętności, a może go poszerzyć. Żadnej wymiany do 3 roku nowego kontraktu Lavine'a i Wigginsa z wilczej Big 3. Jeśli nadal ekipa by nie klikała, to ich kontrakty będą nadal atrakcyjne i wymiana nie będzie stanowiła dużego problemu, skoro nadal będą to dość młodzi gracze