Wpis z mikrobloga

#nauka jednocześnie #naukaangielskiego #usa #emigracja (ale też nie do końca) oraz #studia
chcę się po inżynierce (informatyka) podjąć dalszej nauki w USA.. no jeżeli nie w Stanach to Anglia..

ktoś podążął taką ścieżką? bardzo mnie interesuje taki scenariusz w życiu, żeby zrobić tam magisterkę.
jednocześnie nie będę żałować jeśli po skończonej inżynierce będę mógł raz jeszcze zacząć od zera... ale dalej abroad.
ktoś coś? Internet nie jest obfity w takie życiówki..
liczę na zacne odpowiedzi, przepraszam jeśli tagi się nie zgadzają...
  • 16
@cycun: Nie wiem jak to jest, ale ze wszystkich znanych mi osób bardzo mało dostało coś na papiery z Polski.
Z kolei po Cambridge czy Oxfordzie w Polsce mają pracę jaką chcą XD
@botereq: No jak chcesz mieć papier bardziej worldwide to już teraz wyjedź do UK, zacznij się uczyć. Kredyt na studia dostaniesz póki UK jest w Unii. Z niego da się utrzymać na pokoju, dodatkowo możesz podjąć jakąś robotę za 100-200 tygodniowo to będziesz już miał łączny dochód 7/4 minimalnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jedynie angielski trzeba znać, więcej od życia nie potrzebujesz.
@MrNice @szopen W usa dadzą ci tylko część kredytów za polskie studia. Zaczynać od zera nie będziesz ale tak od razu na magisterkę nie wskoczysz, musiałbyś nastukać tych kredytów już w usa i dopiero potem brać się za masters. Koszty takiego czegoś będą kolosalne, krajowy średni koszt studiów, ze wszystkimi kosztami, to $30,000+ za rok i to są koszty za 'undergraduate university' a za 'masters' płaci się jeszcze więcej ( ͡°
@botereq: @KCPR: @cycun: @Aalchemik: doczytałem właśnie, 1 pkt ECTS = 0,5 pkt w US

generalnie tak jak Aalchemik wspomniał, wrzucają troszkę niżej niżeli byś chciał iść na magisterkę typowo po licencjacie/inżynierze

jak myślicie, robić inżyniera i #!$%@?ć tam? o kasę się nie martwię...
gniję tutaj i chcę coś zmienić, jednocześnie Camp America da mi tyle co nic...
anyway, w USA chciałbym zostać dłużej, a nie mam tam nikogo..
@velaskez:

dostałem akredytację IMechE


( ͡° ͜ʖ ͡°) A w drugą stronę? No właśnie... Polskie papiery za za zachodnią granicą nie liczą się tak jak angielskie za wschodnią.
Gdybyś jej nie dostał to mógłbyś jako magister co najwyżej w sklepie przestawiać pudełka.
@KCPR: @szopen: @velaskez: Jak już wołacie na napisze tylko tyle, że mi nikt nigdy żadnego dyplomu nie sprawdził, chociaż specjalnie przed wyjazdem zrobiłem nostryfikację w NARIC. Owszem, Master's Degree robi na Anglikach wrażenie, ale tak naprawdę liczy się to, co pokażesz w robocie. Równie dobrze mógł bym mieć tylko technika, pokazać im fake dyplom i pewnie też by przeszło.

To jedna z różnic, jakie pierwsze rzuciły mi się w