Wpis z mikrobloga

#berlin #holokaust #yolocaust

Można mieć różne podejście do Żydów, wojny itd. Moim zdaniem umniejszanie (wiadomo na jakiej zasadzie) tragedii ofiar innych niż pochodzenia żydowskiego jest głupie i niesprawiedliwe, ale mimo wszystko pomniki takie jak ten w Berlinie są od tego, żeby się zastanowić nad tym wszystkim. One nie miały w założeniu być "fajne", nic w wojnie i w śmierci ludzi nie jest fajne. Jednak to co tam niektórzy robią, jest debilne.

Jakiś tam satyryk czy ktoś tam zrobił stronkę, gdzie wrzuca zdjęcia ludzi robiących sobie fajne focie przy pomniku holokaustu w Berlinie i zestawia je ze zdjęciami z obozów koncentracyjnych. Nie wiem czy było, ale może macie ochotę sobie popatrzyć. W sumie nieźle wyszły te efekty. Nie wiem co ci ludzie mają w głowie, chyba nitki i watę.

http://yolocaust.de
  • 13
@Pienteitr: To ma oznaczać, że to czy zachowasz się jak debil czy nie pewnie już nie zaszkodzi zmarłym, bo oni są już nieżywi, ale to nie znaczy że to jest właściwa rzecz.
@Kapitalis: No niestety... Z Oświęcimia to pewnie tyle by się znalazło, że można by je zestawić ze zdjęciami z tym samym kadrem w tyle.
@tusiatko: propo Oświęcimia: gość ode mnie z pracy (Holender, taki trochę śmieszek) powiedział, że z kumplami imprezowali kiedyś w Krakowie i wpadli na pomysł odwiedzenia obozu w Oświęcimiu. Po wizycie tam przeszła im ochota na imprezowanie i poszli grzecznie spać do hotelu.