Wpis z mikrobloga

@MKULTRA: Jeszcze w 99 roku zatrudniała 700 osób pod szyldem Siemensa.

ZWUT S.A. jest jedynym w Polsce reprezentantem Siemens Information and Communication Networks. W firmie jest zatrudnionych ponad 700 pracowników


Wtedy też rozpoczęła współpracę z Netią. Trudno znaleźć co się dalej działo z firmą.
W każdym razie ZWUT dobrze funkcjonował.

Netia Telekom S.A. ZWUT S.A. a Siemens Company

EDIT: Internet mało mówi, ale budynek fabryki wciąż pod szyldem Siemensa

Link
@MKULTRA: Po co włosi i dyrektor w PKO ( też Włoch ) kupili Malmę ? By w ciągu dwóch lat wywieźć sprzęt, pracowników zatrudnić w firmie córce a potem zwolnić i ogłosić upadłość. Bo się Włochom nie podobało że makarony z Polski mają u nich 10% rynku oraz włoskie gwiazdy w reklamach w TV.
@R4vPL: http://ruch-obywatelski.com/absurdy/za-2-mld-dolarow-sprzedali-polskie-banki-wraz-z-66-mld-dolarow-w-tych-bankach-a-nikt-nie-sciga-tych-bandytow/
https://www.monitor-polski.pl/plan-balcerowicza-ukrytym-planem-likwidacji-polski/comment-page-1/

+ jego bonusy ...
Ustawa o uporządkowaniu stosunków kredytowych (z grudnia 1989), dzięki której z rynku miał być ściągnięty „nawis inflacyjny”. Uchylono postanowienia umów kredytowych dotyczących przywilejów i preferencji w zakresie dostępu do kredytów i ich oprocentowania poniżej inflacji. Wprowadzało „zmienne” progi oprocentowania zamiast umownych (w już zawartych umowach kredytowych) – w rezultacie, w warunkach istniejącej hiperinflacji, banki z dnia na dzień mnożyły swoje wierzytelności wobec kredytobiorców.
Utrzymanie
@dlugi-gr: widzę, że czeka mnie dużo lektury. Szanuję za włożoną pracę.
Na razie odwołam się do pierwszego: co Twoim zdaniem powinno się zrobić np z fabrykami produkujących towar zacofany technologiczne (i droższy niż z zachodu), które generują tylko i wyłącznie straty? Inwestować w nie, czy sprzedać? Zauważywszy, że państwo nie miało pieniędzy na inwestycje.
A odnośnie hiperinflacji: powiedz mi, jakie jest inne rozwiązanie, jeżeli obywatele mają pieniądze które nie mają absolutnie
@dlugi-gr: i czy mógłbym prosić o jakieś artykuły naukowe na ten temat, pod którym ktoś się podpisał imieniem i nazwiskiem, podając źródła swoich wyliczeń? Domenę pl mozna zarejestrować za 10zł, com za 8$ i no jakaś losowa strona która nie podaje źródeł swoich informacji nie jest zbyt wiarygodna
@R4vPL: Kurde, nie wiem, Balcerowicza kiedyś przerabiałem z ekonomistą więc coś nie coś pamiętam. Wszystko na co patrzymy to i tak mistyfikacja, gdyż 2/3 ludzi u władzy zostało podstawionych lub pracowało na rzecz obcych państw. Znam opowieści z SB o tworzeniu fikcyjnych dokumentów dla żydów i ruskich którzy przyjeżdżali do Polski i zostawali politykami, ministrami, dyrektorami i.t.p. :( Wiarygodne źródło i jak go się posłucha to łapie chęć plucia na TV