Wpis z mikrobloga

@krdk: odpowiem Ci bo pewnie nie wiesz. Prywatyzacja wyglądała tak, że nie chciano wpuszczać zachodnich firm do polski, jeżeli nie zainwestują w polsce. Elwro było konkurentem siemensa i mogło przede wszystkim konkurować cenowo, a zostało sprzedane siemensowi za bezcen. Czyli siemens upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu. Wyciął konkurencję i miał otwarte drzwi do niepohamowanej ekspansji na kraje europy wschodniej.
@MKULTRA:

Elwro było konkurentem siemensa i mogło przede wszystkim konkurować cenowo


No jak już kupił wielce opłacalną i dobrze prosperującą fabrykę to czemu nie kontynuował produkcji skoro właśnie mu się zmniejszyła konkurencja?

który też został przez siemensa zlikwidowany xD


Zlikwidowali markę, nie fabrykę.
@krdk: przecież to są pierwsze lepsze gówna z google xDDD chłopie przejęcie elwro to sztandarowy przykład wrogiego przejęcia. We wrocławiu na ekonomiku na ten temat powstało naprawdę mnóstwo prac. ale no pierwsze lepsze z wiki:

Wrocławskie Zakłady Elektroniczne Mera-Elwro zostały w 1993 roku sprzedane koncernowi Siemens, który uznał produkcję za nieopłacalną i zlikwidował fabrykę, wyburzając większość hal produkcyjnych, pozbywając się tym samym potencjalnego konkurenta. Umowa zawierała klauzulę ograniczającą liczbę zwolnionych osób,