Wpis z mikrobloga

#gov #polska #mojkrajtakipiekny #programista15k no i trochę #webdev

Jestem w trakcie wyrabiania nowego dowodu osobistego, wszystko poszło nawet sprawnie, ale najbardziej zaskoczyła mnie możliwość sprawdzenia on-line statusu swojego dowodu, czy jest już do odebrania etc.

Wchodzę na stronę:
https://obywatel.gov.pl/dokumenty-i-dane-osobowe/odbior-dowodu-osobistego-sprawdz-czy-twoj-dowod-jest-gotowy

Mam w drugiej karcie otwarte zdjęcie mojego wniosku, przepisuje pierwsze 5 cyfr, wracam do karty ze zdjęciem, chce wpisywać dalszy ciąg znaków a tam dupa - a właściwie brak dupy - PUSTO!

Tak! Po przełączeniu karty w przeglądarce, formularz, w którym wpisujemy numer wniosku automatycznie się czyści...

spoko, gdyby ten numer miał 5 znaków, ale ma go... 20 :D Good luck w zapamiętaniu :D
  • 5
@elzevir: Przecież ewidentnie widać, że to zostało stworzone z myślą o ludziach którzy składają wnioski w urzędzie i dostają kartkę z numerkiem, a później sobie chcą sprawdzić czy jest po co iść odbierać czy jeszcze nie.
@elzevir: nie tyle przy zmianie karty co po prostu jak input traci focus. Kliknij na inputa, wpisz coś i kliknij np. na tekst. Wartość też się skasuje. Rozwiązanie debilne, ale zawsze możesz sobie odczepić kartę z okna (i wtedy mając dwa koło siebie) przepisać.